tv3.lv

“Mercedes” aizturēšana Imantā: no policijas bēgošais šoferis pie stūres bija sēdies bez tiesībām un reibumā

2021. gada 29. decembrī 22:30

Otrdien, 28. decembrī, “Degpunktā” jau īsumā stāstīja par notikumiem Rīgā, Pārdaugavā, kur kārtības sargi vajāja kādu “Mercedes” vadītāju, kam bija pamats mukt. Šodien aplūkojam, ko šoferis bija sastrādājis un kāpēc policisti pieļauj, ka pēc šā brauciena viņam kādu laiku nāksies atpūsties aiz restēm.

28. decembrī gaišā dienas laikā Imantā risinājušies spraigi notikumi – vismaz četras policijas ekipāžas vajājušas kāda “Mercedes” vadītāju. Kā izrādās, viss sācies brīdi iepriekš, ap 14.30, kad pašvaldības policijas auto lielveikala stāvlaukumā apturējis kāds šoferis. Vīrietis atklājis, ka tik tikko Kurzemes prospektā redzējis “Mercedes” ar sasistu vējstiklu un cauru riepu, kuru, visticamāk, vada piedzēries braucējs.

Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes vecākais inspektors Kristaps Taube-Taubers stāsta, ka policijas darbinieki uz attiecīgo izsaukumu reaģēja un centās transportlīdzekli apturēt, dodot rīkojumu transportlīdzeklim apstāties brauktuves malā. Vadītājs rīkojumu klaji ignorēja un turpināja braukt.

Kā neprastu faktu policists min to, ka bēgošā auto ātrums daudzviet bijis netipiski mazs – “Mercedes” laiku pa laikam pārvietojies ar 20-30 kilometru stundā ātrumu. Taču tas nebūt nemainīja faktu, ka vismaz tikpat bieži šoferis apdraudēja apkārtējos. Braukšana notika, pārkāpjot ceļa satiksmes noteikumus un braucot pa veloceļu, ko aktīvi izmantoja gājēji un velobraucēji.

Pēc aptuveni piecpadsmit minūšu brauciena pa Imantas ielām, trakais brauciens noslēdzies, kad “Mercedes” ielenkts un tā vadītājs bija spiests apstāties.

Protams, ka neilgi pēc apturēšanas atklājies arī iemesls, kāpēc tad šoferis tik ļoti negribēja sastapties ar policistiem – vīrietis pie stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības, turklāt 2,7 promiļu reibumā.

Valsts policijas Ceļu policijas bataljona komandieris Jānis Parādnieks stāsta, ka persona policijas redzeslokā par identisku pārkāpumu nonākusi jau iepriekš. Toreiz tika ierosināts Kriminālprocess, tagad ierosināts Kriminālprocess par vadīšanu reibumā un bez tiesībām, kā arī uzsākti vairāki Administratīvo pārkāpumu procesi par bēgšanu, braukšanu bez OCTA un tehniskās apskates.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargs neslēpj, ka par šo braucienu šoferi gaida krietni vien nopietnākas nepatikšanas nekā pirmajā reizē – ja iepriekš acīmredzami izdevies izsprukt ar salīdzinoši vieglu sodu, šoreiz ziepes būs pamatīgas. Policists neizslēdz, ka šoferim varētu tikt piemērots pat reāls cietumsods.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm