tv3.lv

Motociklists, pārvietojoties bez ķiveres, avārijā gūst smagas traumas

Iepretim stabiņam, kas apzīmē Bauskas šosejas 56. kilometru, šodien ap plkst. 12.00 negaidīti uz ceļa satikās tālbraucējs no Polijas un kāds vietējais, Galenieku ciemata iedzīvotājs. Ārzemnieks ar ”Volvo” vilcēju veda kravu uz Rīgas pusi, savukārt braucējs ar motociklu, izgriežoties no mazākas nozīmes ceļa un veicot pagriezienu pa labi, kļūdījās ar rādiusu un ietriecās pretim braucošajā fūrē.

Visticamāk, ”neierakstīties” likumā motociklistam traucēja pārāk lielais braukšanas ātrums. Jāpiemin, ka ceļš, no kura izbrauca vainīgais, ved uz privātmāju, tieši tur īsi pirms notikušā motociklists iestūrēja apsveicināties ar paziņu. Vīrietis bija pēdējais, kurš runāja ar motociklistu pirms smagās avārijas: “Es vēl gulēju. Viņš bija iebraucis apsveicināties uz pāris minūtēm. Teica, ka brauks mājās un tiksimies vēlāk. Cik sapratu, viņš gribēja gar “fūri” izlīst.”

Saņemot spēcīgo sitienu, motociklists nolidoja no braucamā un, pēc aculiecinieku teiktā, zaudēja samaņu. Braucējam neesot bijusi ķivere, un pieļaujams, ka asins peļķe, kas palikusi uz asfalta, ir tieši no smagi ievainotā vīrieša galvas: “Cik sapratu, viņam motociklu sameta. Viņam nebija ķiveres”.

Notikuma vietā strādāja trīs mediķu brigādes, tostarp ārstu speciālistu brigāde. Mediķi cietušā stāvokli novērtēja kā vidēji smagu – negadījumā gūta politrauma jeb vairāku ķermeņa daļu ievainojumi. Cietusī persona stabilā stāvoklī, esot pie samaņas, nogādāta ārstniecības iestādē, norāda NMPD.

Otrs negadījumā iesaistītais – minētais tālbraucējs no Polijas – komentārus par negadījuma apstākļiem nesniedza. Vismaz šobrīd šķiet, ka “fūres” šoferim diez vai ir ko pārmest. Vadītājs pa ceļu pārvietojās taisni un uzreiz pēc sadursmes ar motociklu darīja visu, lai cilvēku nesabrauktu un pēc iespējas ātrāk apstātos. Daudz vairāk jautājumu policistiem būs jāuzdod tieši mazāk aizsargātā braucamrīka vadītājam.

Vīrietis, kuram tiesa piemērojusi transportlīdzekļa vadīšanas tiesību liegumu, vadīja nereģistrētu motociklu un, izbraucot uz galvenā ceļa, ietriecās kravas transportlīdzekļa ”Volvo” piekabē. Pēc ceļu satiksmes gadījuma bija bloķēta satiksme abos virzienos, plkst. 12.44 satiksme tika atjaunota. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija atklāj, ka motociklu vadīja 42 gadus vecs vīrietis. Pagaidām ziņas, vai viņš pie stūres sēdies skaidrā prātā, likumsargi nesniedz.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm