tv3.lv

Neatļauti šķērsojot ielu, vīrieti notriec Pļavniekos

Pļavniekos, Keldiša ielā, pie lielās “Maximas”, vakar septiņos vakarā operatīvie dienesti apturēja satiksmi, jo zem kāda spēkrata riteņiem bija pakļuvis cienījama vecuma kungs. Aculiecinieki stāsta, ka vīrietis pakļuvis zem vieglās automašīnas riteņiem.

Vīrietis atradās zem mašīnas riteņiem, un viņu no slazda atbrīvoja ugunsdzēsēji. Cietušais esot bijis pie samaņas un, guļot zem riteņiem, pat it kā paspējis piezvanīt radiem un izstāstīt, kas noticis. Mediķiem piezvanīja aculiecinieki.

Elīna Jurēvica
NMPD pārstāve

“Ceļu satiksmes negadījumā Pļavniekos cieta kāda persona, kura pēc sadursmes ar automašīnu guva politraumu jeb vairāku ķermeņa daļu nopietnus ievainojumus. Pēc palīdzības sniegšanas mediķu brigāde ārstu-speciālistu brigādes pavadībā cietušo stabilā stāvoklī pie samaņas nogādāja slimnīcā.”

Vieta, kur notika negadījums, vietējiem nav sveša, tas ir īsākais ceļš no lielveikala uz mājām un otrādi. Šodien dienas vidū 15 minūšu laikā fiksējām astoņus cilvēkus, kas pārkāpj noteikumus. Vakara stundās īsākā ceļa meklētāju ir vēl vairāk.

  • “Degpunktā”: Labdien! Jūs zināt, ka tur vakar vīrieti notrieca? Viņam pāri pārbrauca mašīna. Jūs arī tagad tur riskējāt.
  • Gājēja: Nu, man mugura sāp, eju “pa taisno”, visi tur iet!
  • “Degpunktā”: Visi tur iet?
  • Gājēja: Bet tur taču līdz luksoforam arī nav tālu. Man ļoti sāp kājas, es nevaru tik tālu iet.
  • “Degpunktā”: No mašīnām nebaidāties?
  • Gājēja: Baidos. Skatos vērīgi. Tagad vienkārši ir vējš, bet es ņemu cepuri nost. Šodien neko nevar redzēt.

Bet, cik tad tālu ir līdz sižetā minētajai tuvākajai vietai, kur ceļu var šķērsot droši? Noskaidrosim, izstaigājot abus maršrutus. “Degpunktā” sākumā ierodas teorētiskajā krustpunktā, kur cilvēkiem, iznākot no veikala, būtu jāizvēlas – doties taisni uz dzīvojamo masīvu pāri Keldiša ielai, kur nav ne gājēju pārejas, ne luksofora, vai doties mazliet pa diagonāli, kur ir regulējama pāreja. Skaitām soļus, mērojot abus maršrutus. Garākais ceļš aizņem apmēram 2,5 minūtes, bet ceļa šķērsošana neatļautā vietā, ko iecienījuši vietējie, laiku ietaupa par minūti.”Degpunktā” secina, ka labāk un drošāk ir doties pār regulējamu gājēju pāreju. Pārdomāti neesot gan tas, ka “zebra” būtībā aicina doties tai pāri abos virzienos.

Jāatgādina, ka veikala klientu drošībai izveidotās “zebras” darbība beidzas līdz ar trotuāru, tālāk gājēju celiņš, zaļā zona un ceļš – vieta, kur gājējiem nav jāatrodas, ja skatiena attālumā ir regulējama vai neregulējama gājēju pāreja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespējams, cienījama vecuma ļaudis, kas pārvietojas nedaudz lēnāk par “Degpunktā”, norādīs, ka katrs gājiens ietaupītu divas vai trīs minūtes. Par to strīda nav, bet, mērot attālumu ne laika izteiksmē, bet metros, redzam, ka veicamā distance, pārkāpjot noteikumus, ir apmēram 150 metrus gara, bet ceļš pāri luksoforam ir tikai par 100 metriem garāks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm