tv3.lv

“No sāpēm zaudēja samaņu” – aculiecinieks atklāj detaļas par kāda autovadītāja notriektu bērnu un aizlaišanos

Ar cietsirdīgu rīcību pirmdien, 19. aprīlī, izcēlās kāds šoferis Torņakalnā, kurš nepamanīja pāri gājēju pārejai skrienošus bērnus un vienu no viņiem notrieca, bet palīdzības sniegšanas vietā piespieda gāzes pedāli un aizbēga, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 20. aprīlī 21:40

Kristīne jau otro dienu sēž pie sava dēla Rodrigo slimības gultas. Divpadsmit gadus veco puiku, kam ir emocionālās attīstības traucējumi, 19. aprīlī, ap plkst. 14.00 dienā uz gājēju pārejas notrieca automašīna. Zēna ārstēšanai bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cietušā bērna māte Kristīne

“Tur bija ātrā palīdzība, tur bija policija, sastrēgumi. Mans bērns vienkārši tur gulēja. Tur bija asins peļķes, jo viņam ir kāju lūzums divās vietās. Vaļējs turklāt. Viņam naktī taisīja operāciju. Līdz tai operācijai viņš vienkārši slimnīcā ik pēc pusstundas viņam deva stipras zāles, kuras reāli viņam vispār nepalīdzēja. Šodien gājām uz rentgenu. Kāja ir ļoti labi sataisīta. Tagad tikai atliek darbs no viņa puses mācīties staigāt un ātrāk mēģināt tikt uz pekām,” stāsta zēna mamma.

Par spīti bērnu histērijai, vadītājs aizbrauca, atpakaļ neskatoties.

“Es pieļauju domu, ka dzīvē visādi cilvēkiem var gadīties. Nu notrieci bērnu, bet palīdzi tam bērnam piecelties, izsauc ātro palīdzību. Nevis aizlaidies no notikuma vietas,” saka sieviete.

Policija uzsākusi kriminālprocesu un meklē aculieciniekus. Andris ir viens no viņiem. Vīrietis telefonsarunā atklāj, ka māsa un brālis šķērsoja pāreju brīdī, kad luksoforam dega sarkanā gaisma.

“Satiksme bija apstājusies. Labā josla stāvēja, vidējā josla arī stāvēja. Kreisā josla, kas nogriežas uz Jelgavu, bija kustībā. Tajā brīdī bērni nepārliecinājās, neredzēja, ka deg sarkanā uz gājēju pārejas, devās pāri. Tajā brīdī, kreisajā joslā brauca mašīna, kas neredzēja bērnus un diemžēl aizķēra puisīti. Mašīna bija tumšas krāsas, iespējams, varētu būt “Volkswagen”. Es tālumā redzēju to mašīnu, bet es nevarēju iedomāties, ka tā varētu pamest notikuma vietu. Turēju puisi rokās, turēju viņam galvu. Viņš ik pa laikam no tām sāpēm zaudēja samaņu,” stāsta aculiecinieks Andris.

Kristīne ir pateicīga, ka Andris nevis aizbrauca tālāk savās darīšanās, bet palīdzēja viņas bērniem brīdī, kad katra sekunde ir nozīmīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tur bija viens vīrietis, kurš tiešām palīdzēja, pārnesa zālītē, izsauca ātro palīdzību, sazvanīja mani caur bērnu telefonu, atsūtīja lokācijas vietu, es pēc navigācijas ātros tempos piecu minūšu laikā biju klāt. Viņš teica, ka negrib nomirt, ka grib redzēt vēl mammu un tēti,” stāsta zēna mamma.

Šoferis joprojām tiek meklēts, un likuma sargiem nepieciešama palīdzība viņa identificēšanā. Uzsākts kriminālprocess, kas paredz sodīt autovadītāju.

“Par šādu pārkāpumu paredzēta transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem, kā arī soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu,” informēja Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe.

Ja kāds no jums brauca garām Kārļa Ulmaņa gatves krustojumam ar Vaiņodes ielu īsi pirms diviem dienā un jūsu automašīnā ir uzstādīts videoreģistrators, sazinieties ar lietas galveno izmeklētāju pa tālruņa numuru: 67086661, 29377877 vai 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm