tv3.lv

Pakaļdzīšanās, avārijas, nelaimes gadījumi, alkohols – 2019. gada smagākie brīži uz Latvijas ceļiem

Šogad līdz 29.decembrim satiksmes negadījumos dzīvības zaudējuši 134 cilvēki, kas ir par 12 cilvēkiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

2019. gada 31. decembrī 12:15

Tāpat šogad satiksmes negadījumos cietuši 4633 cilvēki, kas par 332 satiksmes dalībniekiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā šogad reģistrēti 20 677 satiksmes negadījumi, kas par 175 vairāk nekā gadu iepriekš.

Portāls Skaties.lv apkopojis 2019. gada smagākos brīžus uz Latvijas ceļiem…

Avārija Skultē atņem dzīvību jaunam vīrietim

Nosvinējis draugu kāzas, kāds jauns vīrietis Skultes pusē bija plānojis doties mājās un kārtīgi atpūsties, taču viņa draugi piedāvāja turpināt izklaides. Vīriešu kompānija, vadot katrs savu automašīnu, uz vietējā lielceļa sarīkoja sacīkstes, vēl atrodoties alkohola reibumā. Nespējot novaldīt ”BMW” spēkratu, viens no vīriešiem avarēja un zaudēja dzīvību.

Traģiska frontāla sadursme Ērgļu pusē

Maija beigās smaga sadursme notika šosejas Rīga-Ērgļi 97. kilometrā– kravas automašīna iznīcināja vieglo spēkratu ”Opel”, kurā sēdēja ģimene. Divi ģimenes locekļi – tēvs un meita – gājuši bojā, bet mammas dzīvība karājās mata galā.

”Scania” baļķvedējam, kas tobrīd braucis bez kravas, sprāgusi riepa, un spēkrats palicis nevadāms. Mirklis, un smagā automašīna jau atradās pretējā joslā – šķīduši dzelži.

Apkārtnes iedzīvotāji steiguši palīgā, un pēc pavisam neilga mirkļa par notikušo uzzinājuši arī glābšanas dienesti. Diemžēl šī avārija prasījusi divu cilvēku dzīvības. No gūtajām traumām gājis bojā ”Opel” šoferis, kā arī dzīvība izdzisusi nepilngadīgai meitenei – vīrieša meitai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smagā avārijā uz Liepājas šosejas aizdegas automašīna

Augusta sākumā Durbes novada Vecpils pagastā uz autoceļa A-9 ir notika divu smago automašīnu sadursme. Viena no automašīnām ir aizdegās. Avārijā bojā gājuši abu automašīnu vadītāji. Notikuma vietā strādāja Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Piedzēries ”BMW” šoferis Siguldā uz pārejas nogalina gājēju

Traģiskā ceļu satiksmes negadījumā Siguldā dzīvību zaudēja kāds 25 gadus vecs vīrietis, kuru notrieca iereibis automašīnas ”BMW” vadītājs. Bojāgājušā puiša dzīvesbiedre bija klāt notikuma brīdī un redzēja, kā viņas puisis tiek aizmests vairākus metrus uz priekšu.

Sākotnēji viņa cerēja, ka draugs tomēr izdzīvos, taču mediķi notikuma vietā apstiprināja, ka gūtie ievainojumi nav savienojami ar dzīvību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apdullis šoferis izraisa pamatīgu avāriju pie Brīvības pieminekļa

Gaišā dienas laikā par pamatīgu pārsteigumu tobrīd klātesošajiem ļaudīm parūpējies kāda melna ”Honda CR-V” vadītājs, kurš ar slaidu loku iebraucis Brīvības laukumā un apstājies pašā pieminekļa pakājē.

Brīdī, kad uz vietas dežurējošais Rīgas pašvaldības policists devās pie aizdomīgā šofera, apvidus auto vadītājs uzsāka braukšanu un teju vai uztriecās likumsargam.

Jaunieši ar zagtu “Audi” izposta ģimenes privātmājas pagalmu

Bolderājā kāds vīrietis kopā ar ģimeni viesistabā malkoja kafiju, līdz mierīgo pasēdēšanu izbojāja kāds zagta ”Audi” vadītājs. Jaunais vīrietis cauri žogam ietriecās pagalmā, automašīnai pēc tam apgāžoties uz jumta.

Ar šoferi automašīnā atradās arī kāds pasažieris. Rezgaļi izrāpās no sadauzītā spēkrata un aizbēga pirms ieradās policija.

Nenovaldītais spēkrats iztriecies cauri koka sētai un nogāzis betona laternu. Pēc tam ”Audi”, inerces dzīts, apmetās uz jumta kopā ar vadītāju un pasažieri, kas joprojām atradās salonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jūrmalā notriekti četri gājēji – vienas ģimenes locekļi

Jūrmalā – netālu no Dzintaru koncertzāles – notika smaga avārija. Kāds ”Toyota” vadītājs notrieca četrus gājējus vienlaikus, kuri šķērsoja intensīvas satiksmes pārņemtu krustojumu.

Ģimene sestdienas vakarā kopīgi devās uz Dzintaru koncertzāli, lai apmeklētu priekšnesumu, kurā uzstājās viņu mazdēls. Zēna radinieki, izkāpjot no vilciena, šķērsoja Meža prospekta un Skujienes ielas krustojumu, lai nokļūtu ielas otrā pusē. Pāris mirkļus vēlāk brauktuves vidū notika smaga sadursme, un visus četrus ģimenes locekļus nebija pamanījis kāds ”Toyota” vadītājs.

Pakaļdzīšanās trilleris “Rīga-Ogre”

Jūlijā notikušo pakaļdzīšanās operāciju no Rīgas līdz Ogrei var uzskatīt par vienu no skaļākajām pēdējo gadu laikā. Bēgošais autovadītājs taranēja ceļu policijas ekipāžu, kas viņam sekojusi, un apskādējis vēl vairākus transporta līdzekļus, tostarp policijas transportu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pakaļdzīšanās turpinājās līdz Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policija lietoja šaujamieročus. Pēc bēgļa aizturēšanas tika konstatēts, ka likumpārkāpējs ir ticis sašauts.

Video: Pakaļdzīšanās operācijas gaita

Baisa avārija Olainē – uz dzelzceļa pārbrauktuves iestigušu “BMW” “aizslauka” prom vilciens

Notikumi uz dzelzceļa pārbrauktuves pie Olaines liek atcerēties, ka nav nekā svarīgāka par cilvēka dzīvību. Materiālas vērtības var atgūt, un to arī nāksies darīt kādai sievietei, kura palika bez savas automašīnas, jo spēkratu no sliedēm ”noslaucīja” vilciens.

Pasažieri, kas tajā dienā Jelgavā iekāpa vilcienā uz Rīgu, nevarēja iedomāties, ka pusceļā viņu maršruts tiks pārtraukts un sabiedriskais transports, kas vienmēr ierodas laikā, galastacijā ieradīsies ar stundas nokavēšanos. Proti, sliežu posmā starp Cenām un Olaini elektrovilciens sadūrās ar automašīnu ”BMW”, kas bija iestigusi uz sliedēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smaga piecu auto avārija uz Siguldas šosejas

Aprīli uz Siguldas šosejas netālu no Vangažiem notika piecu auto avārija. Šajā negadījumā bija ir arī cietušie. Ierodoties tajā likumsargi konstatēja to, ka sadursmē iesaistīti ”Volkswagen”, ”Lexus”, ”BMW”, ”Toyota” un ”Seat” markas auto.

Traģiska avārija pie Svētciema: pēc sadursmes ar ”fūri” iet bojā vieglā auto šofere

Augusta beigās uz valsts galvenā autoceļa – VIA Baltica, saskrējās kravas un vieglā automašīna un mazākā braucamrīka šoferei incidents izrādījās letāls.

smagā baļķvedēja šoferis brauca Igaunijas virzienā, taču aptuveni divu kilometru attālumā no Svētciema kravas automašīnai pēkšņi plīsa priekšējā kreisā riepa. Par laimi, šoferis bija spējīgs savaldīt vairākas tonnas smago, gandrīz nevadāmo braucamrīku un nekavējoties apstājās ceļa malā.

Kamēr šoferis vāca plīsušās riepas pārpalikumus, kas mētājušās uz ceļa, aiz kravinieka izveidojās neliels sastrēgums. Viena no automašīnām, kas, bremzējot tuvojās baļķvedējam, bija kādā ”fūre” no Polijas. Tās vadītājs samazināja braukšanas ātrumu un gaidīja brīdi, kad viņš varēs veikt apdzīšanas manevru. Aiz viņa traucās kravas automašīna ”Mercedes”, tā šoferis acīmredzot nebija laikus pamanījis šķērsli uz ceļa un pieļāva liktenīgu kļūdu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izvairoties no sadursmes, ”Mercedes” vadītājs iebrauca pretējā joslā, kur neveiksmīgas sagadīšanās dēļ tobrīd atradās vieglā automašīna ”Volkswgen Passat”. Sieviete, kas vadīja braucamrīku, saprata, ka sadursme ir neizbēgama, un grieza stūri pa labi. Diemžēl liktenīgā kārtā abu vadītāju domas sakritušās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm