tv3.lv

Pārdaugavā notiek četru automašīnu sadursme

Iespējams, kāda “Volkswagen” apvidus automašīnas vadītāja steiga pievakarē Kalnciema un Melnsula ielu krustojumā noveda līdz smagām sekām un cilvēku upuriem. Pēc aculiecinieku teiktā, agresīvais braucējs krustojumam pāri aiztraucās, ignorējot luksofora sarkano gaismu un taranēja vairākus spēkratus, ziņo “Degpunktā”.

Īsi pirms plkst. 20 vakarā, Kalnciema ielu un tuvāko kvartālu izgaismoja dažādu dienestu mašīnu bākugunis, bet tiem šoferiem un gājējiem, kuri bija notikuma vietai tuvumā, pavērās baiss skats. Sadragātas un pa ielas malām izmētātas mašīnas, skumju pilnas iesaistīto cilvēku sejas un ilgstoša cīņa par cietušo dzīvībām. Vienīgais smagā četru spēkratu avārijā iesaistītais – jauns vīrietis vārdā Artemijs – netika aizvests uz slimnīcu un padalījās ar to, kā viņam vakara brauciens mājup izvērtās par katastrofu.

Artemijs, “Volkswagen Golf” vadītājs

“Es braucu no Vanšu tilta puses [pa Kalnciema ielu], tirdzniecības centra “Spice” virzienā. Es stāvēju labajā joslā, busiņš, iznāk “Chevrolet” markas busiņš, stāvēja man kreisajā pusē. Pēc aculiecinieku teiktā, “Volkswagen” traucās no turienes [Melnsila ielas], kāda bērnu dārza apkaimē jau ar ātrumu 100 vai 120 kilometru stundā, bez bremzēm. Busiņam ļoti smagie bojājumi uz sāna. Iznāk, viņš “ielidoja” busiņā, busiņš samīcīja mani. Redzat, kāda ir mašīna, sitiens bija jaudīgs. Tā mašīnu sabojāt, es pat nezinu.”

Tajā mirklī Artemijs visvairāk satraucās par savu brāli, kas sēdēja “Volkswagen” pasažiera sēdēklī.

“Manu mašīnu izsvieda tajā pusē. Pats es guvu vieglu kontūziju, bet brālis zaudēja samaņu. Viņš četrdesmit sekundes bija bezsamaņā. Es viņu atgriezu pie samaņas. Braucām divatā, trieciens bija no mūsu puses. Man nedaudz sāp kājas, plecs, bet kopumā nekā nopietna. Brālim izskatās, ka ir lauzta riba un smadzeņu satricinājums. Viņš brauca pie tīrākā sarkanā, kad “viņiem” sarkanais jau dega laikam kādas septiņas sekundes. Viņš parādījās burtiski ne no kurienes,” stāsta aculiecinieks.

Vissmagāk šajā negadījumā cieta baltā “Chevrolet” busiņa šoferis un “Volkswagen” apvidnieka stūrētājs. Abus ugunsdzēsēji vilka ārā no sadragātajiem spēkratiem, glābšanā tika izmantoti hidrauliskie instrumenti.

Operatīvais dežurants Ģirts Forants stāsta, ka notikumā konstatēta četru auto iesaiste, divās no tām bija iespiesti cietušie, tāpēc sadalīti resursi cietušo palīdzības siegšanai. No viena auto izdevās ātri atbrīvot cietušo, otram bija iestājies sāpju šoks, tāpēc pēc konsultēšanās ar mediķiem viņam tika ievadīti pretsāpju līdzekļi, cilvēks atbrīvots, kā arī sagatavoti dzēšanas līdzekļi drošības labad. Kopumā negadījumā ir cietuši pieci cilvēki, par traumām sīkāk mediķu kompetencē.

Četrus cietušos mediķi steidzīgi nogādāja slimnīcā, visiem traumas ir vērtējamas kā smagas. Valsts policijā šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un par to, kurš tiks saukts pie atbildības, tagad runāt ir par agru. Ir nozīmētas vairākas ekspertīzes, tāpat meklēti arī tie, kuri redzējuši avārijas pirmsākumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe stāsta, ka saistībā ar notikušo Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu un turpina skaidrot negadījuma apstākļus. Tāpāt Valsts policija aicina atsaukties negadījuma aculieciniekus, kuri var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņu numuriem: 67086659 vai 110.

Daži no sociālo tiklu lietotājiem, pamanot smagās avārijas sekas interneta vidē, dalījušies ar savām liecībām par jau pieminēto “Volkswagen” apvidus spēkrata šofera uzvedību uz ceļa, īsi pirms negadījuma.

“Redzējām viņu Ernestīnes un Melnsila krustojumā, kad viņš pa pretējo joslu “aizlidoja” garām mašīnām, kas stāvēja pie “sarkanā”. Ātrums vizuāli bija vairāk par 100 kilometriem stundā,” dalījies kāds.

“Varu apstiprināt kā liecinieks: “Volkswagen” nesās pa Melnsila ielu vismaz ar 100 kilometriem stundā. Uzņēma strauji ātrumu, tuvojoties krustojumam, un, manuprāt, nebremzējot pa sarkano gaismu ielidoja Kalnciema ielas plūsmā. Tur, kur uzstūma balto busiņu, bija jābūt man ar bērnu. Paveicās, nepaspējām uz zaļo gaismu. Tas troksnis, vispirms no motora rēkoņas, pēc tam jau no sitiena, man uz ilgu paliks atmiņā,” norādījis vēl kāds.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm