Pārgalvīgs šoferis traucas ar 210 km/h, jo vēlas notestēt jaunās spēkrata riepas

Aizvadītājos mēnešos policisti Vidzemē fiksējuši vairākus būtiskus ātrumpārkāpumus, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde. 

2018. gada 12. jūnijā 16:51

28. maijā plkst. 19.45 Strenču novada Jercēnu pagastā, autoceļa “Inčukalns – Valmiera – Igaunijas” robeža 86 kilometrā, 1984. gadā dzimis vīrietis brauca ar ātrumu 210 kilometri stundā. Šajā vietā atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Minētajā gadījumā vadītājs norādījis, ka pārkāpis ātrumu, lai notestētu jaunās spēkrata riepas. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policija biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda, ka šāda rīcība ir apzināta likuma pārkāpšana.

Video – ātruma pārkāpēji Vidzemē

“Mani patiesi pārsteidz šādi pārkāpumi. Tā ir apzināta sevis un citu apdraudēšana un nevienā no gadījumiem neiet runa par nejaušu rīcību,” min Lūks.

Vienlaikus Lūks piebilst, ka vadītāji ātrumu pārkāpj arī apdzīvotās vietās.

“Ir sācies vasaras brīvlaiks, kurā bērni laiku pavada ārā. 18.maijā darbinieki fiksēja 117 kilometrus stundā lielu braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā. Stāsts nav par soda apmēriem, bet gan par radītajām briesmām. Ja nu uz ceļa būtu izskrējis bērns vai braucamo daļu nolēmis šķērsot velosipēdists? Pie šāda ātruma nav iespējams laicīgi noreaģēt, lai izvairītos no nelaimes, nemaz nerunājot par apstāšanos,” saka Lūks.

Tāpat Lūks arī atzīst, ka likumpārkāpēju skaits šajā jomā tikai palielinās, pēc viņa ieskatiem šā brīža soda sankcijas nav pietiekamas, lai ierobežotu bezatbildīgo rīcību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm