tv3.lv

“Paši redzat, te ir katastrofa!” Trotuārs Bolderājā pārtapis par autoceļu; kājāmgājēji protestē

Kādā Bolderājas namu iekšpagalmā asfalts ir tik ļoti izdangāts, ka šoferi paši pieņēmuši savus satiksmes noteikumus un sākuši ar mašīnām pārvietoties pa ietvēm, liekot gājējiem justies nedroši.

Gobas ielā 28 jau gadiem ilgi izdangātas brauktuves dēļ daudzi auto īpašnieki, saudzējot savus spēkratus, izbrauc no sava pagalma pa gājēju ceļu, faktiski katru dienu pārkāpjot likumu. Arī no zāliena un asfalta, kas domāts gājējiem, drīz paliks tikai bedres un izdangāta pļava. Vietējiem, kas vairāk pārvietojas kājām, nevis ar auto, jau “piegriezies” ikdienā izvairīties no spēkratu plūsmas, tāpēc nolemts problēmu risināt publiski.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar savām emocijām un pārdzīvojumiem dalās arī kāda blakus esošā nama iedzīvotāja, kura tikko atbraukusi ar savu auto, gandrīz kā visi – izmantojot nelegālo ceļu. Sieviete stāsta, ka šī problēma pastāv jau pāris desmitgades, bet ceļu uzturētājiem tas neinteresē.

“Saprotiet, kad brauc iekšā no tās puses, tur tikai tagad uztaisīja asfaltu, 20 gadu laikā mēs jau esam pieraduši pa to ceļu braukt. [..] Ceļš paliek arvien sliktāks un sliktāks. [..] Es atceros, ka kādreiz [Nils] Ušakovs [Rīgas mērs] aicināja fotografēt bedres un sūtīt fotogrāfijas. Bet viss kaut kā apstājās un neviens neko nebija darījis,” turpina autovadītāja.

Rīgas domes satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola paskaidro, kā departaments veic ielu uzturēšanu, kas atrodas uz pašvaldības zemes. Brauktuves, kas neatrodas uz pilsētas zemes, jāuztur to īpašniekiem vai apsaimniekotājiem. Neskatoties uz to, ka visas mājas atrodas tuvu viena otrai, pārvaldnieki visiem ir dažādi. Piemēram, 26. māju apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība “Lignums”, 28. un 36. māju – “Rīgas namu pārvaldnieks”. Tā pārstāvis Krists Leiškalns apgalvo, ka līdz šim namu īpašnieki nebija sūdzējušies vai cēluši jautājumu par ceļa stāvokli pie ēkām.

“Ja mēs runājām konkrēti par šīm divām ēkām, tad piesaistītajā zemes gabalā esošais ceļš, kas ir piebraucamais ceļš vairākām ēkām, tad šobrīd no šīm adresēm mēs neesam saņēmuši no dzīvokļa īpašniekiem nekāda veida lēmumus, ne arī iesniegumus par to, ka būtu jārisina jautājums par šī ceļa remontu. Protams, šis ceļš nav labā stāvoklī, jāsaka, ka vietām ir ļoti sliktā stāvoklī, tomēr līdzīgi kā citi tehniskie jautājumi, kas ir aktuāli šīm ēkām, tad ceļš ir viens no jautājumiem. Šobrīd dzīvokļa īpašnieki konkrētās adresēs nav lēmuši par to, ka būtu jāveic šis te remontdarbs, viens. Punkts divi – nav arī lēmuši par to, kādā veidā šos darbus finansēt. Šobrīd abās ēkās ir virkne remontdarbu, kam tiek uzkrāti līdzekļi, lai šos remontdarbus veiktu, bet ceļa remonts šajā sarakstā nav,” uzsver Leiškalns.

Ja namu pārvaldē tiešām neviens nav vērsies, tad faktiski var secināt, ka autovadītāji, kuri ikdienā šķērso trotuāru, paši nav ieinteresēti remontēt pagalmā esošos ceļus. Iespējams, situācija mainīsies, kad kāds iedzīvotājs veltīs laiku un starp divām mājam uzliks, piemēram, puķu podu vai kādu betona konstrukciju. Vēl viena cerība, ka šajā vietā kādreiz dežūrēs ceļu policisti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm