Pēc stāvēšanas aizliegtā vietā un bēgšanas no policijas šoferim liedz vadīt auto un piemēro vairāku tūkstošu eiro sodu

2021. gada 27. maijā 21:43

Kāds autovadītājs Rīgā pēc stāvēšanas aizliegtā vietā, izvēloties bēgt no policijas, nopelnījis iespaidīgu liegumu vēl daudzus gadus sēsties pie auto stūres un šķirsies no vairākiem tūkstošiem eiro, kas nu būs jānomaksā soda naudās, vēsta “Degpunktā”.

Reģionālās pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Māris Bomiņš stāsta, ka patrulējot policijas darbiniekus piesaistīja “Mazda” markas automašīna, kas atradās invalīdu stāvvietā un kurā sēdēja trīs jaunieši, kas neizskatījās pēc invalīdiem. Policijas darbinieks nolēma pārbaudīt, vai transportlīdzekļa vadītājam ir atļauja novietot invalīdiem paredzētajā stāvvietā transportlīdzekli. Vadītājs tobrīd izdomāja pamest šo stāvvietu, bet, līdzko pārkāpums bija fiksēts, darbinieks tomēr palūdza vadītāju apturēt savu transportlīdzekli, lai pārbaudītu dokumentus un pārrunu laikā izskaidrotu, ka tā rīkoties nedrīkst,

Taču nekāda saruna ar sagrabējušās “Mazdas” stūrētāju kārtībsargam tā arī neizdevās, jo šoferis, par spīti policista aicinājumam, tomēr nolēmis, ka labākais veids, kā izvairīties no nepatikšanām, ir bēgt.

Reģionālās pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Māris Bomiņš

“Darbinieki viņam braukuši līdzi, ieslēguši bākugunis un uzsāka arī pakaļdzīšanos, kuras laikā ir vairākkārt lūguši vadītāju pārtraukt nepakļauties policijas darbinieku likumīgajām prasībām, bet vadītājs visu ignorēja, vairākas reizes diezgan nopietni apdraudēja citus satiksmes dalībniekus.”

Pakaļdzīšanās esot turpinājusies no Valdlaučiem līdz Ķengaragam, arī pagalmos vadītājs mēģinājis aizbēgt, kā arī vienā brīdī citi satiksmes dalībnieki nedaudz traucējuši policijas operatīvajam transportlīdzeklim un auto, kuram policija dzinās pakaļ, izdevās izkļūt no kārtībsargu redzesloka. Tāpēc pakaļdzīšanās laikā policijas darbiniekiem šoferi noķert neizdevās.

Tomēr, lai arī šoferis, visticamāk, šādu pavērsienu uztvēris kā triumfu pār policistiem, patiesībā nepatikšanas, kādās viņš ir iekūlies, ir desmitiem reižu lielākas, nekā varētu būt sods par stāvēšanu neatļautā vietā. Pārkāpējs ir skaidri iemūžināts ar policijas video kamerām, un šie materiāli jau ir nosūtīti uz ceļu policiju, kas pārkāpēju sauks pie atbildības.

Atbilstoši jaunajam Administratīvās atbildības likumam katrs pārkāpums tiek fiksēts atsevišķi, un papildus pieciem gadiem, kas paredz atņemt tiesības bēgšanas gadījumā, piemēros vēl vairāku tūkstošu eiro naudas sodu, kas ietver visus veiktos pārkāpumus, kurus fiksējusi arī policijas mašīnas videokamera.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm