tv3.lv

Pēdējās trīs dienās Rīgas apkaimē policistu palīdzību vajadzējis 169 negadījumu vietās; viens cilvēks gājis bojā

Pēdējās trīs dienās, kopš biežāk snieg un puteņo, galvaspilsētas apkaimē policistu palīdzība bija nepieciešama 169 negadījumu vietās, bet viens cilvēks Rīgas reģionā ceļu satiksmē gājis bojā, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 12. janvārī 22:04

Otrdienas, 12. janvāra, rīts daudzviet Latvijā sācies ar pamatīgu sniegputeni, kas likumsakarīgi apgrūtinājis satiksmi uz lielākiem un mazākiem valsts ceļiem. Kāds noslīdējis no ceļa, kāds cits laikus nav spējis apstāties. Piemēram, Vladimirs, kura auto,gandrīz rotācijas apļa vidū netālu no Rīgas HES eleganti noparkots, bijis ceļā no Klaipēdas uz Tallinu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bija ļoti slidens. Principā ātrums bija mazs, un mašīna bija tukša, bez kravas. Teiksim tā, netiku galā ar automašīnas vadību, šādos laikapstākļos. Bija ļoti slidens,” stāsta kravas automašīnas vadītājs Vladimirs.

Kungs gan atzīst, ka braukšanas apstākļi bijuši, maigi sakot, “sarežģīti” un nevienu sniega tīrītāju viņš savā ceļā nav sastapis kopš izbraucis ap astoņiem no rīta no Latvijas robežas. Tikai vēlāk tie sāka parādīties. Ar mašīnu viņam, par laimi, viss kārtībā, taču, lai neapgāztos, nācās nobraukt malā. Labi, ka bija kur, nevienu neesot “aizķēris” un mašīna palika neskarta. Tagad gaidot vilcēju.

Sazinoties ar ceļu policiju, “Degpunktā” noskaidro, ka šorīt autovadītāji bijuši visai prātīgi, un, neraugoties uz spēcīgo puteni, Rīgas reģionā fiksēti tikai 37 ceļu satiksmes negadījumi. Tas nebūt nav daudz tik sniegotai dienai. Pārsvarā tie ir ikdienas ceļu satiksmes negadījumi, kas ir saistīti ar cilvēku neuzmanību, distances neievērošanu vai agresīvo braukšanu, kas izraisījusi sānslīdi un iebraukšanu grāvī.

Kopumā pēdējo trīs dienu laikā, kopš biežāk snieg un puteņo, galvaspilsētas apkaimē policistu palīdzība bija nepieciešama 169 negadījumu vietās. Diemžēl Rīgas reģionā šo dienu laikā ceļu satiksmē viens cilvēks gājis bojā. Daugmales pagastā diennakts tumšajā laikā notriekts kāds gājējs, kurš pārvietojies pa ceļa braucamo daļu bez atstarotāja. Kā norāda policijā, notikušais nav saistīts ar ziemīgajiem laikapstākļiem.

“Mēs visi redzam, ka nedaudz mainījusies situācija uz ceļiem, neapšaubāmi ir slidens, līdz ar to mūsu aicinājums ir autovadītājiem būt ļoti uzmanīgiem uz ceļiem, cienīt un respektēt ne tikai vienam otru, bet arī gājējus, kas mēģina šajos grūtajos apstākļos pārvietoties pa ceļiem, un būt nedaudz lēnākiem nekā ikdienā,” paudis Valsts policijas Rīgas rajona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieks Helmuts Staško.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī valstī reģistrēti 155 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 13 cilvēki un viens gājis bojā. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 336 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 80 par ātruma pārsniegšanu, seši par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā un 26 par agresīvo braukšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm