Pie “Akropole Alfa” uz gājēju pārejas notriec vājredzīgu jaunieti

Dienas pirmajā pusē avārijā Rīgā cieta kāda jauna meitene ar redzes traucējumiem. Viņa tika nogādāta slimnīcā stabilā stāvoklī. Izrādās, jauniešu kompānija, no kuriem divi ir redzes invalīdi, šķērsoja gājēju pāreju pie sarkanās gaismas – pārpratuma dēļ.

Pretim iepirkšanās centram “Akropole Alfa” uz Brīvības ielas izbūvēta regulējama gājēju pāreja. Ap plkst. 13.00 to šķērsoja trīs jaunieši – divas meitenes un puisis. Divi no draugiem ir ar redzes problēmām, tāpēc pie pavadas blakus turējās un savus pienākumus pildīja suns – pavadonis. Tiesa, mājdzīvnieks, kaut arī speciāli apmācīts, neatpazīst luksoforu un nevarēja brīdināt par bīstamu situāciju. Proti, vājredzīgie jaunieši šķērsoja zebru pie aizliedzošā signāla, un meitenei virsū uztriecās vieglā automašīna.

“Mēs devāmies no Juglas uz “Alfu”. Izkāpām no trolejbusa un sākām ātri doties uz gājēju pāreju. Tā kā mēs esam ar redzes traucējumiem, ar meiteni sākām šķērsot ielu. Mēs nedrīkstējām iet. Automašīnas jau drīkstēja braukt. Meitene cieta un viņu aizveda uz slimnīcu,” stāsta jaunietis.

Gājēji, kas redzēja negadījumu, nezināja, ka kompānijā ir cilvēki ar redzes ierobežojumiem. Apkārtējie nesaprata, kāpēc jaunieši šķērso ceļu, tiklīdz iededzies aizliedzošais signāls: “Es gāju pāri pie zaļās gaismas. Bija iedegusies sarkanā gaisma, un es redzēju kā pāris sievietes skrēja pāri. Vienai bija arī suns. Mašīnas taurēja un bremzēja, bet nepaspēja, jo ārā arī slīd. Meitene nokrita.”

Automašīnas vadītājs un pasažieris pēc tam sniedza paskaidrojumus policijai, kamēr cietušos aprūpēja mediķi. Jaunieši atzīst, ka kļūdījās un nenovērtēja situāciju, taču piebilst, ka gājēju pārejas galvaspilsētā bieži vien nav atbilstošas vājredzīgo vajadzībām: “Signāls ir ļoti kluss. Suns tikai var pievest pie pārejas, bet nezina, kad drīkst doties pāri. Suns tajā brīdī bija sekošanas pozīcijā, viņam nebija jāstrādā.”

Jaunieši stāsta, ka gūtie ievainojumi nebija smagi un ar draudzeni viss būs kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm