tv3.lv

Pie Medemciema smagā avārijā iekļuvis motobraucējs

Viens šoferis mēroja ceļu uz darbu Jelgavas virzienā, bet otrs devās savās darīšanās uz Rīgas pusi. Abiem autovadītājiem plānus izmainīja nepatīkams incidents, avārija, kas piemeklēja vīriešus pie Medemciema. Negadījumā ierauts vieglais “BMW” spēkrats un motocikls, diemžēl mazāk aizsargātajam satiksmes dalībniekam priekšā ilga ārstēšanās.

Jelgavas šosejas posms pie Medemciema ceļa remonta dēļ pašlaik kļuvis par vietu, kur satiksmes noteikums ievēro ne visi un ar 10 minūtēm filmēšanas laika – “Degpunktā” pietika, lai iemūžinātu vismaz četrus rupjus pārkāpumus, kas saistīti par apgriešanās manevriem.

Aleksandrs, kam šorīt nācās braukt pa šo ceļa posmu, vēlējās būt godīgs un, lai nonāktu galamērķī Jelgavas pusē, vadoties pēc ceļazīmēm, sākotnēji izgriezās pa labi, uz Rīgas pusi, lai aizbrauktu līdz vietai, kur manevru var veikt legāli.

Diemžēl kāds cits braucējs, kurš neievēroja noteikumus un izdomāja veikt neatļautu kreiso pagriezienu, Aleksandram sabojāja rītu: “Es izbraucu no joslas, pirms manis brauca mikroautobuss ar lielu piekabi. Viņš uzreiz pārkārtojās tajā ieskrējiena joslā un strauji pagriezās, pēdas pat palikušas. Viņš izgriezās man priekšā, faktiski aizšķērsoja visu ceļu. Tā kā pats ir garš, ar pirmo piegājienu nespēja iegriezties. Es nedaudz piebremzēju, ieņēmu šo joslu, un no ieskrējiena joslas sāku pārkārtoties blakus joslā. Paspēju vien ieslēgt pagrieziena rādītāju, kad sekoja sitiens un es ieripoju pretējā joslā. Puisis pārlidoja pāri motora pārsegam.”

Aleksandrs apgalvo, ka motociklistu blakus joslā pirms pārkārtošanās manevra uzsākšanas, nebija redzējis un tīri teorētiski “baikerim” arī nebija tur jābūt, jo ceļu aizšķērsoja iepriekš pieminētais mikroautobuss. Tā vai šā, notika sadursme, un mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, krītot no braucamā, inerces vadīts, vēl dažus metrus nošļūca pa asfaltu.

Aleksandrs nekavējoties kāpa ārā no sava auto un skrēja cietušajam palīgā: “Tur no motocikla pāri nekas nav palicis. (DP: Bet kā ar vadītāju?) Es uzreiz pieskrēju klāt, izsaucu “ātros”, plkst. 8.38 tas notika. Viņš diezgan jaudīgi pārlidoja pāri, es jau domāju, ka būs trakāk. Viņš runāja krieviski, arī sauc Aleksandrs. Es teicu, lai guļ un nekustas, jautāju, vai kas sāp? Viņš teica, ka reibst galva. Palikām viņam mugursomu zem galvas, noņēmām ķiveri. Runājām, kamēr “ātrie” bija ceļā. Viņš teica, ka redzēja, ka es ieslēdzu pagrieziena rādītāju, taču domāja, ka viņu palaidīšu. Tā, lūk!”

Kaut arī “BMW” vadītājam bija motociklists jāpalaiž, visticamāk, ja motocikls nedaudz piebremzētu, negadījums nenotiktu. Diemžēl ķivere bija vienīgais motociklista ekipējums, saka Aleksandrs. Mediķi, kuri sniedza cietušajam palīdzību notikumā vietā, norāda, ka braucējs guvis politraumu jeb vairākus nopietnus ievainojumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm