tv3.lv

Pie Ministru kabineta avarējušā “Citybee” auto vadītājai nebija autovadītāja apliecības

Vēl pirms autovadītāja apliecības iegūšanas kāda jauna sieviete 9. septembrī tika pie pamatīgas pieredzes šoferes lomā, tomēr autoskolā apgūt ceļazīmes un satiksmes noteikumus viņai nenāktu par ļaunu. Sieviete uz sveša vārda nomāja auto, devās izbraucienā pa Rīgas centru un izraisīja pamatīgu avāriju.

Katrs otrais garāmgājējs, ieraugot avāriju Elizabetes ielā pie Ministru kabineta ēkas, izvilka savu mobilo telefonu un redzēto iemūžināja. Rīgas centrā šādas ainas patiesi ir retums, un sākotnēji raisa jautājumus, kā “Citybee” šoferim tas izdevies. “Degpunktā” komanda, aprunājoties ar melnā “Volkswagen” īpašnieka sievu, TV3 noskaidroja, ka vīrs viņu gaidījis stāvvietā Elizabetes ielā un pamanījis, ka uz viņa pusi brauc nomas auto, kas mēro ceļu pretējā virzienā: “Nebremzējot uztriecās mums virsū, aizsita mūsu mašīnu uz ietves. Viņa pati izkāpa no mašīnas. Pie stūres jauna meitene bija.”

Autovadītājas apliecība nomas auto stūrētājai nebija. Acīmredzot arī zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem ne. Par laimi, visi iesaistītie tika cauri vien ar izbīli.

“Jāpiemin, ka automašīnas “Volkswagen” vadītāja pārkāpa 301. ceļazīmes, proti, iebraukt aizliegts, prasības. Tāpat viņa vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa tiesībām un izraisīja sadursmi ar citu spēkratu. Par šiem trim pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros Valsts policija uz vietas pieņēma lēmumu par soda piemērošanu,” norāda policijā.

“Šos auto var paņemt jebkurš, un, ja vadītājam nav apjēgas, ka nevar vadīt transportlīdzekli bez vadītāja apliecībām, tas ir drauds sabiedrībai. Tā var notriekt arī kādu riteņbraucēju vai gājēju,” norāda “Volswagen” auto vadītāja.

Sazinoties ar kompānijas “Citybee” pārstāvjiem, viņi informē, ka lietotāja profils, kas tika izmantots šī transportlīdzekļa rezervēšanai, tika bloķēts uzreiz pēc negadījuma. Viņi ir sazinājušies ar lietotāja profila īpašnieku, lai noskaidrotu apstākļus. Visticamāk, ka braucēja izmantoja kāda radinieka vai drauga datus, lai sēstos pie stūres un tas tagad beigsies ar sodiem ne vien jaunajai sievietei, bet arī patiesajam “Citybee” profila īpašniekam.

“Citybee” pārstāvju komentārs

“Saskaņā ar mūsu noteikumiem tikai “CityBee” reģistrētais lietotājs var izmantot mūsu pakalpojumus. Ir kategoriski aizliegts dalīties ar savu profilu ar citiem. Mūsu politika aizliedz braukt bez transportlīdzekļu vadīšanas atļaujas, kā arī alkohola vai citu vielu ietekmē. Mēs šajos jautājumos esam ļoti stingri un nepieļaujam izņēmumus. Jebkurš lietotājs, kuram konstatēta dalīšanās ar savu profilu ar citiem, transportlīdzekļa vadīšana reibumā vai bez autovadītāja tiesībām, par šādu rīcību saņem bargu naudas sodu līdz 2000 EUR, kā arī tam tiks bloķēts konts un būs jāatlīdzina visi materiāli zaudējumi, kas nodarīti mums un trešajām personām. Gala summa var sasniegt vairākus desmitus tūkstošus eiro.”

Abi “Volkswagen” no negadījuma vietas devās prom ar evakuatora palīdzību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm