tv3.lv

Pie svešas privātmājas pamests savāds auto; policija bezspēcīga

Rīgā, Zolitūdē savrupmāju iedzīvotāji uztraukušies par savas privātās dzīves aizsardzību. Jau pāris nedēļas rajonā stāv vieglā automašīna un tās salonā darbojas videokamera, kas veic novērošanas un visdrīzāk arī ieraksta funkciju. Apkārtējie ziņojuši policijai par savādo auto, taču likumsargi spēkratu nedrīkst pārvietot, jo tas novietots teritorijā, kur likuma ietvaros vismaz pašvaldības kārtībnieki neko īsti darīt nevar.

2019. gada 26. oktobrī 21:11

Zolitūdē, Liedes ielā, privātmāju rajonā pie 21. nama, jau vismaz pāris nedēļas stāv pamests, aizdomīgs spēkrats. Pirmo reizi šo pelēko “Ford” markas automašīnu vietējie iedzīvotāji piefiksējuši mēneša sākumā, taču nepievērsa tai nekādu īpašu uzmanību. Gāja laiks, bet pakaļ braucamrīkam neviens tā arī nenāca, un apkārtējie sāka interesēties kas un kā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kaimiņi atnāca, jautāja vai mūsu mašīna? Atbildējām, ka nav mūsu. Kaimiņi pateica, ka viņu arī tā nav. Sākām satraukties, ka mašīna jau stāv aptuveni divas nedēļas un nevienam nepieder. Paskatījāmies, iekšā ieraudzījām video kameru. Tā nebija video reģistratora kamera, bet parastā. Ar attālinātu vadību, proti ar to var sūtīt datus kur vien nepieciešams. Tā bija pieslēgta pie automašīnas piepīpētāja. Tāpēc mēs sākām uztraukties,” saka vietējā iedzīvotāja Irīna.

Kādām nolūkam spēkratā bija uzstādīta video kamera, joprojām paliek neskaidrs. Turklāt, vienā no naktīm no auto salona minētā iekārta pazuda. Lai gūtu izskaidrojumu notiekošajam un uzzinātu īpašnieka personību, apkārtējie nolēmuši talkā pieaicināt policistus.

“Pēc kāda laika mēs ieraudzījām, ka automašīnai ir izsists stikls un izsaucām policistus. Policisti pateica, ka īpašnieks atrodas Ogrē un viņu ir jāmeklē. Pašlaik neko izdarīt nevarot. Mēs viņus palūdzam evakuēt mašīnu, bet to neviens neaizveda. Šobrīd mašīnai ir izsisti stikli no ielas puses. Jebkurš garāmgājējs, kas ne īpaši draudzējas ar galvu, var salonā iemest kādu sērkociņu vai vēl kaut ko un mēs te visi aizdegsimies,” norāda iedzīvotāja.

Redzams, ka pie “Fordiņa” vējstikla ir piestiprināta kāda soda kvīts, taču par to neviens nav licies ne zinis. Irīna ir pārliecināta, ka policistiem jau sen bija jāaizved spēkrats un jāveic tālākās procesuālas darbības, tajā skaitā īpašnieka noskaidrošanu. Pašvaldības policijas pārstāvji situāciju komentē sekojoši – likums kārtībniekiem sasējis rokas.

Automašīnai tehniskā apskate beigusies jau 2018. gada 20. decembrī. Taču šajā konkrētajā gadījumā, policisti ir praktiski bezspēcīgi, jo minētais transportlīdzeklis pamests zaļajā zonā, nevis uz asfalta un šāda veidā, citu spēkratu satiksmei, būtiski netraucē, tāpēc to nav tiesības aizvākt un tālāk jau lieta jāšķetina valsts policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm