tv3.lv

Policija komentē motorollera notriekšanu un fiziska spēka lietošanu pret tā vadītāju

Ieriķu iela brīvdienās kļuva par vietu spraigai aizturēšanai, kad Valsts policijas busiņš ar kaucošām riepām un sirēnām, izgriežoties no kāda nama pagalma, aizšķērsoja ceļu mopēdistam, kas acīmredzami centās no likumsargiem aizmukt. Rollera stūrētājs pēc kritiena steigšus piecēlās un centās atsākt braukšanu.

No ziņām, ko sniedz aculiecinieki, motorollera vajāšana notika cauri Rīgas centram. Tas pats braucamais pirms aizturēšanas manīts Teikas pusē, tāpat fotogrāfijās redzams, ka transportlīdzeklis piedalījās satiksmē bez valsts reģistrācijas numurzīmēm un vadītājs likumsargiem rādīja nepieklājīgus žestus. Atklājās, ka numurzīmju neesamība arī bija sākotnējais iemesls centieniem stūrētāju aizturēt.

“Likumsargi lika apturēt spēkratu, taču tā vadītājs nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām to apturēt un uzsāka bēgšanu, pēc kā motorollera vadītājs nogriezās no Šarlotes ielas uz Brīvības ielu un turpināja bēgt, neievērojot ne ceļazīmes, ne horizontālo apzīmējumu, kā arī luksofora aizliedzošo signālu,” skaidro policijā.

Piesaistot papildu resursus, inspektoriem izdevās panākt un aizturēt vīrieti jau minētajā vietā Ieriķu ielā. Uzņemtais video ar aizturēšanu sociālajos tīklos popularitāti sasniedza ātri, un visapspriestākais temats lietotāju starpā bija tieši mazāk aizsargātā braucamrīka taranēšana. Daudzi komentāros norādīja, ka mopēdu notriekt nevajadzēja, arī tālākas inspektora darbības ar fiziskā spēka lietošanu dažiem šķita pārspīlētas.

“Jūs redzat, ko mopēdists dara tajā brīdī, izbraucot uz vienvirziena ielas pretēji kustībai, un kad pretī nāk transports? Jaunietis mēģināja mainīt trajektoriju, un varbūt arī tāpēc aizķēra policijas mašīnu, un dodu simts procentus, ka jaunietis ir “sataisījis ziepes” un domāja, ka aizlaidīsies no policijas busiņa. Spēles “GTA” vai filmas saskatījies,” min aculiecinieks.

Šodien “Degpunktā” uzrunātie Ieriķu ielas apkārtnē dzīvojošie arī pauda pretējus viedokļus, komentējot dramatisks notikumus: “Labāk būtu bijis viņam noslēgt ceļu priekšā, nekādā gadījumā nevajadzēja triekt nost. [Bet pēc tam, kad notika aizturēšana ar fiziska spēka lietošanu? – red.] Fiziska spēka lietošana arī, kategoriski nē.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi pašu aizturēšanu detalizēti nekomentē, taču dalās ar ziņām, kāpēc pārkāpēju bija svarīgi aizturēt un par ko tad tagad 22 gadus vecajam vīrietim būs jāatbild: “Kopumā Valsts policija uzsāka 13 administratīvā pārkāpuma procesus. Par vairāku ceļazīmju, luksoforu aizliedzošo signālu neievērošanu, gan par nepakļaušanos policistu likumīgajām prasībām un bēgšanu, gan par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī par braukšanu ar transportlīdzekli, kam nav ne valsts reģistrācijas numurzīmes, ne transportlīdzekļa vadītāja obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.”

Pilnīgi iespējams, ka jau tā plašo pārkāpumu sarakstu papildinās vēl viena lietvedība par motorollera stūrēšanu alkohola reibumā, taču pagaidām ziņas par promilēm vīrieša asinīs nav. Tas tāpēc, ka braucējs pēc avārijas tika nogādāts slimnīcā, un šobrīd slēdziens vēl tiek gaidīts.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm