Policija uz Tallinas šosejas aptur kravas auto vadītāju 2,75 promiļu reibumā

Valsts policija (VP) uz Tallinas šosejas apturējusi kravas automašīnas vadītāju, kura izelpā konstatētas 2,75 promiles alkohola, informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ance Rozīte.

2022. gada 30. novembrī 14:01

Vakar ap plkst.16.30 VP saņēma informāciju, ka Limbažu novada Salacgrīvas pagastā, uz autoceļa Rīga-Ainaži, pie Svētciema, virzienā uz Igaunijas robežu persona ar kravas transportlīdzekli “DAF” sakabē ar piekabi agresīvi piedalās ceļu satiksmē, un ka transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz norādīto vietu izbrauca VP Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, kuras fiksēja norādīto transportlīdzekli un to apturēja. Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka 1966.gadā dzimušais vīrietis vadīja transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā – vīrieša izelpā bija 2,75 promiles alkohola.

Kravas auto vadītājs tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šajā gadījumā noziedzīgais nodarījums tika izdarīts ar citai personai piederošu transportlīdzekli, tādēļ no vainīgā paredzēts piedzīt šī transportlīdzekļa vērtību, norāda Rozīte.

Valsts policija atgādina, ka šā gada 25.novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja viņa izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles vai viņš atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī ja viņš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Iepriekš par šādu pārkāpumu bija paredzēta administratīvā atbildība.

Saskaņā ar šiem grozījumiem pret transportlīdzekļa vadītāju ir sākts kriminālprocess. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

VP pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem, un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to VP, zvanot pa tālruni 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm