tv3.lv

Policijai vēl nav izdevies atrast Juglas fotoradara dedzinātājus

Rīgā viens vai vairāki noziedznieki, izmantojot degšķidrumu un vecas riepas, aizdedzinājuši stacionāro fotoradaru. Vainīgie, neviena nemanīti, paspēja aizbēgt no notikuma vietas. Policija joprojām vaininiekiem nav uzgājusi pēdas, tāpēc lūdz iedzīvotāju palīdzību nozieguma šķetināšanā.

2019. gada 19. novembrī 21:34

Naktī uz pirmdienu daži Brīvības ielas 363. nama iedzīvotāji savu logu rūtīs redzēja savādu atspīdumu un mirgojošas gaismas, taču svētku salūts bija beidzies jau pirms pāris stundām. Palūkojoties caur stiklu, ielas otrajā pusē pavērās netipisks skats. Ceļa malā bija redzama prāva lāpa, kuru pārņēma atklātas liesmas. Izrādās, degošais priekšmets bija stacionārais fotoradars, kas apkrauts ar automašīnas riepām labākai degšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es domāju, ka kāds vienkārši ālējas. Video redzēju, ka tur bija sakrautas kaudzītē automašīnas riepas vai kaut kas tāds. To nevar izdarīt vienā minūtē. Tur ir vajadzīgas trepes, lai to visu iebāztu un aizdedzinātu, vismaz desmit minūtes vajag,” stāsta Jeļena, kura dzīvo netālu no notikuma vietas.

Blakus sadedzinātajam radaram joprojām mētājas pamatīgs baļķis, kura gals ir manāmi apsvilis. Acīmredzot ļaundari to izmantojuši, lai no droša attāluma pielaistu uguni riepām, kas iepriekš aplietas ar degšķidrumu. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve raidījumam “Degpunktā” stāsta, ka ierīces atjaunošana maksās vairāk nekā 50 000 eiro.

Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu, kas vainīgajiem paredz cietumsodu līdz 10 gadiem. Rīgas Teikas iecirknī stāsta, ka pašlaik tiek skaidroti vainīgie un aizdomās turamo vēl nav.

Pirms diviem gadiem dažādās vietās Latvijā uzdarbojās vandaļi, kas sadedzināja kopā piecus fotoradarus. Diemžēl neviena no izmeklēšanām nav beigusies rezultatīvi, un vainīgie joprojām atrodas uz brīvām kājām. Ja kāds redzējis cilvēkus, kas paveica noziegumu Teikā, vai arī jums ir pieejama informācija, kas palīdzētu atšķetināt notikušā apstākļus, informēt policiju iespējams pa tālruņa numuru 67085942 vai 110.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm