tv3.lv

Policijas konvoja autobusā atradās 22 aizturētie: jauna informācija par avāriju uz Tīnūžu šosejas

Aptuveni trīs stundu laikā Valsts policija (VP) atrisinājusi nestandarta situāciju, kad negadījumā iekļuvis likumsargu konvoja autobuss ar arestētajiem.

2019. gada 10. oktobrī 13:19

Jau vēstīts, ka 9. oktobrī ap plkst. 20.00 vakarā Valsts policijā tika saņemta informācija par ceļu satiksmes negadījumu Salaspils novadā, autoceļu A4 un P5 krustojumā, kurā notika sadursme starp kravas automašīnu “Volvo” un trafarēto Valsts policijas konvoja autobusu, kurš tobrīd pārvietojās ar ieslēgtām zilas krāsas bākugunīm un kurā tobrīd tika pārvestas 22 par noziedzīgiem nodarījumiem arestētas personas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā mazāk nekā trīs stundu laikā, policija atrisinājusi radušos nestandarta situāciju, novēršot iespējamos riskus un arestētās personas veiksmīgi nogādājot galamērķī.

Pēc ceļu satiksmes negadījuma uz vietas esošās Valsts policijas amatpersonas nekavējoties nodrošināja negadījuma teritorijas ierobežošanu, lai nepieļautu citu personu tuvošanos negadījuma vietai. Tāpat tika pārbaudīta policijas konvoja autobusa iekšējas drošības sistēma, tostarp kameru, kurā atradās arestētas personas, atslēgu slēdzenes, un bojājumi netika konstatēti. Paralēli tika izsaukti policijas papildspēki no patruļpolicijas, ceļu policijas un Speciālo uzdevumu bataljona, kuri īsā laikā ieradās notikuma vietā un sniedza atbalstu kolēģiem, nodrošinot gan arestēto personu apsardzi, gan teritorijas uzraudzību.

Tāpat uz notikumu vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), kuri veica visu negadījumā iesaistīto personu medicīnisko apskati. Četras negadījumā iesaistītas personas – arestēto – policijas pavadībā tika nogādāti tuvākajā medicīnas iestādē papildu izmeklējumu veikšanai. Medicīnas iestādē šīm personām netika konstatētas traumas, kuras būtu nepieciešams ārstēt stacionāri. Citu cietušo negadījumā nav.

Paralēli notiekošajam Valsts policijas amatpersonas sazinājās arī ar Ieslodzījumu vietu pārvaldi, kuri īsā laikā posmā bija gatavi sniegt tūlītēju atbalstu un nepieciešamības gadījumā uzņemt negadījumā cietušos arestētos.

Lai arestētās personas nogādātu galamērķī, notikuma vietā ieradās cits Valsts policijas transportlīdzeklis. Stingrā kontrolē, ievērojot visus drošības pasākumus, arestētās personas tika pārvietotas no avarējušā transportlīdzekļa. Tāpat, lai novērstu jebkādus draudus pārvietošanās laikā, īslaicīgi tika ierobežota satiksme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatzīmē, ka, lai gan šajā negadījumā ir bojāts Valsts policijas konvoja autobuss, konvoja bataljona rīcībā ir pietiekams resursu daudzums, lai arī turpmāk varētu veikt nepieciešamās funkcijas.

Par notikušo ir sākta dienesta pārbaude, kā ierasts šādos gadījumos. Tāpat ir uzsākta administratīvā lietvedība par ceļu satiksmes negadījumu un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm