tv3.lv

Prusaki gultā un kafijas krūzē; mātei ar mazu bērnu jādzīvo netīrā vidē sociālajā mājā Tukumā

Māte ar divgadīgo meitiņu dzīvo Tukuma pašvaldības piešķirtajā dzīvoklī, kurā teju uz katra stūra ir prusaki, trepju telpā pārdienām kaimiņi nokārto dabiskās vajadzības un ik pa laikam mājā tiek rīkota uzdzīve. “Negribu šādā dzīvoklī atrasties, psiholoģiski ir grūti, ka it sevišķi bērnam ir jādzīvo šādos apstākļos,” nosaka sieviete.

Tukumniece Dace ir izmisumā, jo savu mājvietas jau vairāk nekā divus gadus ir jādala ar dažāda veida parazītiem, kuri mitinās vannas istabā, skapīšos, virtuvē un pat mazās meitiņas gultā. Sieviete vairs neskaita naudu, kas ir iztērēta par insektu iznīcināšanas līdzekļiem.

Viņa stāsta, ka dome viņai kā bārenei, 2. grupas invalīdei un bērna mātei piešķīra dzīvokli ar ērtībām. Mājā, kur viņa izmitināta, dzīvo tādi cilvēki, kuri nelaiž iekšā savā dzīvoklī, lai dienesti varētu likvidēt prusakus. Dace saistībā ar situāciju rakstīja iesniegumu Tukuma novada domei, Veselības inspekcijai, ka nav iespējams iekļūt visos dzīvokļos, lai prusakus iznīcinātu, un problēma ir atgriezusies.

Dace jūtas bezspēcīga, jo ir gandrīz vienīgā, kurai rūp normāli dzīves apstākļi šajā mājā. Viņa ir rakstījusi iesniegumus atbildīgajām institūcijām, taču viss atkal nonāk pie Tukuma novada pašvaldības, kas atbild, ka dezinfekcija ir veikta, taču piecu dzīvokļu īpašnieki ir atteikušies ielaist darbu veicējus savā dzīvoklī.

Satiekam arī pretējā dzīvokļa īrniekus, kuri nav ielaiduši insektu indētājus. Dacei ir aizdomas, ka kukaiņi nāk tieši no turienes, jo īrniecei ir vākšanas tieksmes un arī aptaujātie kaimiņi apstiprina, ka ieiet pa durvīm nevarot, jo esot atkritumu grēdas priekšā.

Sastaptā Daces kaimiņiene gan noliedz, ka viņai būtu prusaki, taču norāda, ka nevarot nevienu laist iekšā dzīvoklī, radi liedzot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai noskaidrotu vai prusaki ir arī citos dzīvokļos, “Degpunktā” aicina uzrunāt kaimiņieni, kas dzīvo stāvu zemāk. Arī viņa savlaik ir sūdzējusies par apstākļiem, taču tagad atmetusi ar roku, jo tāpat nekas namainīšoties.

Vēl kādi sastaptie kaimiņi noliedz, ka viņiem būtu prusaki, norādot, ka tīri dzīvo.

Cita kaimiņiene apstiprina, ka viņiem bija prusaki, bet cīnās paši ar tiem, pērkot pūšamos un indē tos paši.

Dacei visvairāk sāp sirds par to, ka viņas mazā meita ir nepasargāta šādā vidē un neviens nevar palīdzēt šajā situācijā.

Mājā mitinoties alkoholiķi, kam patīk dzert, daži pieķerti kāpņutelpā ar biksēm pusmastā, citi guļam un apčurājamies uz kāpnēm.

Sazinājāmies ar Tukuma pašvaldības pārstāvi, kura ir atbildīga par īrnieku izmitināšanu šajā mājā. Viņa vēlreiz mums izstāsta par kārtību kādā tiek ierādīti dzīvokļi un piemin to, ka ir piedāvāti arī citi varianti. Dace to apstiprina, taču vienā gadījumā nav varējusi pārvākties, jo jaunās mājas ir lauku rajonā un viņa bez personīgā auto nevarētu tikt ne uz darbu, ne arī bērnu aizvest uz dārziņu, savukārt otrs ierādītais dzīvoklis ir bijis vēl skarbākos apstākļos, kur mitinās narkomāni.

Tā kā pašvaldības pārstāve telefona sarunā “Degpunktā” lūdza problēmu izklāstīt rakstiski, sekosim līdzi šai situācijai, līdz Dace ar meitu varēs dzīvot normālos apstākļos.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm