tv3.lv

Rīgas centrā sadursmi piedzīvo taksometrs un elektroskūteris

Par velojoslām un drošības stabiņiem Rīgas centrā, to plusiem un mīnusiem, runāts ir daudz. Iespējams, šodien tieši stabiņu trūkuma dēļ vietā, kur tiem bija jābūt, notika automašīnas un skrejriteņa sadursme, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Sāpīgu piezemēšanos krītot no elektroskrejriteņa šodien piedzīvoja Dmitrijs, kura ceļu pēkšņi aizsedza taksometra vadītājs. Mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks brauca pa veloceliņu Lāčplēša ielā, Krišjāņa Barona ielas virzienā. Vieglais spēkrats esot apstājies ceļa malā, lai iesēdinātu pasažierus, tādējādi daļēji iebraucot joslā, kur atradās Dmitrijs. Lūk, kā situāciju vērtē abi incidentā iekļuvušie cilvēki.

“Apstājos, bet viņš nevarēja nobremzēt. [Viņš nevarēja ātri apstāties? -red.] Jā, viņš ar kādiem 50 kilometriem stundā brauca,” stāsta taksometra vadītājs.

“Es varbūt, braucu ar ātrumu apmērām 30 kilometri stundā. Nepaspēju nobremzēt, jo vadītājs izbrauca uz velojoslu. Es uztriecos apmalei un apgāzos. Ar galvu atsitos pret asfaltu. Ārsti apskatīja, viss esot kārtībā, lai gaidām policiju. [Sapratu, iznāk, ka jūs braucāt tieši pa velojoslu? – red.] Jā, tieši šeit braucu, pa velojoslu,” skaidro elektroskrejriteņa vadītājs.

Taksometra vadītājs norāda, ka apstājies un redzējis jaunieti: “Es tā kā apstājos. Redzēju, ka viņš brauc, bet es stāvošs biju. Nevarēju nost nobraukt. Sabremzēties viņš vairs nevarēja.”

Neraugoties uz nelielām abu vadītāju liecību atšķirībām par ātrumu, ar kuru ceļu mēroja Dmitrijs, vadītāji katrs savu daļu vainas nenoliedz, taču īsti vīrieši vēl nesaprot, kāds galalēmums būs policistiem. Svarīgi pieminēt, ka šodien, fiksējot negadījuma pēdas avārijas vietā, bija pamanīts ceļa stabiņu trūkums, tieši vietā, kur nogriezās taksometra šoferis, lai izsēdinātu pasažierus. Spriežot pēc publiski pieejamajām fotogrāfijām, kas bija iemūžinātas Lāčplēša ielā 2021. gada jūlijā, konkrētais velojoslu posms bija pilnībā aizsegts ar stabiņiem. Kādēļ drošības aizsargelementi šogad pēkšņi no vietas pazuda – jautājām atbildīgajai iestādei, Rīgas domes Satiksmes departamentam un saņēmām atbildi, ka izmaiņas infrastruktūrā saistītas ar ielas pretējā pusē notiekošajiem būvdarbiem.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm