Ropažu novadā pieķer autovadītāju narkotiku ietekmē un bez tiesībām

26. septembrī 21:20

Kādam Ropažu novada autovadītājam brauciens narkotiku ietekmē nakts aizsegā būtu izdevies, ja vien viņa braukšanas stils nebūtu radījis aizdomas aiz muguras braucošajai pašvaldības policijas ekipāžai, vēsta “Degpunktā”.

Veicot ierasto patrulēšanu naktī, ap plkst. 2 Ropažu novada pašvaldības policisti uz vietējā autoceļa pamanīja aizdomīgu “BMW” markas automašīnu. Tās vadītājs nevarēja noturēties savā braukšanas joslā, tāpat kā nespēja saglabāt konstantu braukšanas ātrumu. Likumsargi izlēma automašīnu apturēt.

Ropažu novada pašvaldības policijas Operatīvās vadības centra priekšnieks Sandis Gedominskis stāsta, ka, policijai apturot automašīnu un pieejot pie vadītāja, konstatēts, ka par dažādiem pārkāpumiem, tostarp narkotisku vielu lietošanu, viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Vīrietim atņemtas arī tiesības, ko viņš atzina. Pēc policijas aicinājuma vīrietim izkāpjot no auto, viņa reakcija bija palēnināta, un viņš pats atzina, ka smēķējis marihuānu.

Turpinot sarunu ar vīrieti, pašvaldības policijas darbinieki lūdza viņam uzrādīt automašīnas salonu. Vīrietis šai prasībai nepretojās. Veicot pārbaudi, darbinieki atrada vairākus tukšus polietilēna maisiņus, kas radīja aizdomas par iespējamu aizliegto vielu atrašanos spēkratā. Turpinot meklēšanu, salonā tika atrasts maisiņš ar baltu pulverveida vielu un vadītājs atzinās, ka tie ir pāris grami amfetamīna.

Vīrietis atzina, ka ir smēķējis, autosalonā bija jūtams saldens attiecīgo vielu smārds. Automašīnas salonā atrasts arī ierocis.

Pamatojoties uz visu notikušo, pašvaldības policijas darbinieki uz notikuma vietu izsauca gan ceļu policijas patruļu, gan iecirkņa inspektorus no Salaspils. Savukārt atrastais ierocis tika nodots Valsts policijas rokās ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu ieroča klasifikācijas modeli. Vadītājs savu vainu noliegt necentās.

  • Likumsargi: Saki, kā ir.
  • Vīrietis: Nu, vīrieši, nav nekā.
  • Likumsargi: Nekas, suns tā pat tevi pārbaudīs.
  • Vīrietis: Jūs ko, ņirgājaties?
  • Likumsargi: Nē, mēs Tev vienkārši paskaidrojam, jo, es domāju, ka Tu esi kaut ko lietojis – nesen uzpīpējis. Es varu pat ar tevi saderēt. Tāpēc brauksim uz ekspertīzi un uzzināsim.
  • Vīrietis: Veči, nu man ir apnicis jau uz tām ekspertīzēm braukt.
  • Likumsargi: Nu tad saki, kā ir, pīpēji vai nē?
  • Vīrietis: Pīpēju, bet ne tagad.
  • Likumsargi: Tas ir kad, ja ne tagad?
  • Vīrietis: Pa dienu.

Vīrietis policijai nenoliedza, ka arī pagātnē lietojis narkotikas.

Vadītāja turpmākās nakts gaitas veda uz medicīnas ekspertīzi, kurā tika noteikta precīza narkotisko vielu skaita klātbūtne organismā. Savukārt nakts izbrauciens vadītajam varētu izmaksāt līdz pat 2000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm