Saldū “Volvo” vadītājs notriec gājēju un aizbēg no notikuma vietas

Ap astoņiem vakarā Saldū automašīnas “Volvo” vadītājs nepamanīja, ka uz gājēju pārejas Lielajā ielā atrodas sieviete. Vīrietis nepaspēja nobremzēt, un trieciens cilvēku nonāvēja. Šoferis, cerēdams izbēgt no soda, aizbēga no notikuma vietas, līdz viņu nākamajā rītā atrada policijas darbinieki, vēsta “Degpunktā”.

2022. gada 28. decembrī 22:20

Ar asinīm notraipīts sniegs uz asfalta Saldus iedzīvotājiem atgādina par negadījumu, kas otrdien, 27. decembrī, laupīja kādas sievietes dzīvību. Šorīt cilvēki, kas slinkuma dēļ mēdza šķērsot Lielo ielu neatļautā vietā, sarkanā pleķa iebiedēti tomēr aizgāja līdz gājēju pārejai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudziem šķiet, ka automašīnas vadītājs sievieti nenotrieca uz horizontālā ceļa apzīmējuma, bet gan vairākus metrus tālāk jeb vietā, kur vietējie skrien pāri, jo tā ir ērtāk.

Apkaimes iedzīvotāja Ilga stāsta, ka neviens negrib doties tik tālu, kur atrodas gājēju pāreja, ja jāiet uz autobusu. Viņa norāda uz kalniņu, kur, kad nākot auto, neviens nebrezmē. Arī pati reizēm mēdz neatļautajā vietā skriet pāri ielai.

Nav zināms, no kuras puses brauca “Volvo XC90” vadītājs un kur tieši atradās sieviete sadursmes brīdī. Varbūt tiešām iestaigātajā taciņā pāris metrus no gājēju pārejas, bet varbūt trieciens aizsviedis sievieti no “zebras” līdz krustojuma stūrim, kur tagad ir asinis.

Policija pagaidām skrupulozas detaļas par notikušo nesniedz.

Madara Šeršņova
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārstāve

“Pēc sadursmes automašīnas vadītājs aizbrauca no notikuma vietas, par notikušo neziņojot Valsts policijai, taču sieviete notikuma vietā gāja bojā.”

“Volvo” vadītājs šorīt tika notverts un ir policijas rīcībā. Tas nedaudz atvieglo saldenieku smago noskaņu, jo vismaz tagad būs iespējams šoferi saukt pie atbildības. Saldenieki apgalvo, ka konkrētais ceļa posms ir parocīgs tiem autovadītājiem, kam patīk spiest gāzes pedāli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būtībā gājēju pāreja ir tikai pie skolas, līdz šai vairāk nekādu ierobežojumu autovadītājiem nav, kas nozīmē – autovadītājs var uzņemt ātrumu, spriež Iveta, kas attiecīgajā vietā mēdz pastaigāties ar suni.

Tajā pat laikā tas, kad un kur sieviete gāja pāri brauktuvei, nemaina faktu, ka “Volvo” vadītājs aizbēga no notikuma vietas. Vīrietim vajadzēja steigšus izsaukt mediķus un policiju. Nevienam no apkārtējiem nav šaubu, ka vīrietis nevarēja nepamanīt vismaz brīdi, kad pret automašīnu triecās cilvēks. Bēgšanu saldenieki nosoda.

Saldus iedzīvotāja

“Tas ir necilvēcīgi, ja notriec kādu, tev ir pienākums apstāties un apskatīties, kas noticis.”

Policijai šobrīd ir svarīgi, lai tie cilvēki, kas varētu sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvana uz iecirkni. Pārāk daudz kas palicis neskaidrs. Likumsargi garantē anonimitāti tiem, kas sniegs liecību, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm