tv3.lv

Sieviete notriec divus gājējus, kas šķērso Lubānas ielas pāreju

Pļavnieku iedzīvotāji ikdienā vilcinās šķērsot Lubānas ielas gājēju pāreju, jo nereti autovadītāji pirms “Zebras” neapstājas – otrdien kāda sieviete, sēžot pie stūres, notrieca divus cilvēkus, kas ar smagām traumām tagad ārstējas slimnīcā.

Otrdienas vakarā, netālu no Pļavnieku kapiem, kāda “BMW” šofere nepaspēja laikus apturēt savu transportlīdzekli un notrieca divus cilvēkus, kas šķērsoja gājēju pāreju. Kāds automašīnas vadītājs tobrīd brauca garām negadījuma vietai un paspēja informēt policijas patruļu, kas atradās netālu.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Guntis Bērziņš stāsta, ka, ierodoties notikuma vietā, viena persona gulēja pie gājēju pārejas, otra – pārdesmit metrus tālāk asins peļķē. Vienam pārsista galva, otram kāja.

“Lūdzu, palīdziet, lūdzu, manam draugam! Uz gājēju pārejas visi apstājās, bet tas “BMW” nemaz nebremzēja! Kā brauca, tā arī aizbrauca!” atskanēja kliedzieni.

Četru bērnu māte pa savu virtuves logu redzēja neuzmanīgās vadītājas rīcības sekas. Cilvēks, kas uz pārejas gulēja “asins peļķē” esot zaudējis samaņu, saka liecinieki, bet otrs cietušais sauca pēc palīdzības.

Aculieciniece stāsta, ka viens no notriektajiem cilvēkiem aiz kokiem nebija redzams, varēja redzēt vien reanimācijas mašīnu, bet otrais gulēja 30-40 metrus tālāk un skaļi kliedza. Reanimācija mēģināja ar speciālu tehniku viņu pacelt, cietušais esot ļoti stipri kliedzis.

Automašīnas vadītāja neatstāja notikuma vietu un gaidīja norādes no likuma sargiem. Sievietei – 62 gadi, pati bija ļoti satraukusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mediķu brigāde nogādāja cietušos gājējus slimnīcā. Abiem priekšā grūts atveseļošanās periods.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola stāsta, ka viena pacienta stāvoklis bija smagāks, tāpēc palīdzību vienlaikus sniedza divas brigādes, jo pacienta vispārējā stāvokļa stabilizēšanai bija nepieciešams arī ārstu speciālistu atbalsts.

Neregulējamā gājēju pāreja pie Pļavnieku kapiem ir biedējoša, saka apkārtējie. To šķērsot esot laimes spēle.

Vietējā iedzīvotāja stāsta, ka pirms mēneša ar bērnu ratiem gājusi pāri šai pārejai kopā ar draudzeni. Automašīnas pirmajā joslā apstājās, bet pa otro brauca auto,  ko, par laimi, pamanīja draudzene un sieviete paspēja laikus paraut nost ratus, – bija bīstama situācija. Pagājušogad attiecīgajā vietā notriekti cilvēki, arī aizpagājušogad.

“Nesas tādā ātrumā, ka nekad nevar zināt, apstāsies vai nē. Luksoforu vajadzētu, bet neliek, jo, acīmredzot, kaut kas nav līdz galam izdomāt,” stāsta vietējā.

Arī policija apstiprina, ka izsaukumi uz šo adresi saņemti bieži.

Attiecīgajā vietā notikuši vairāki negadījumi, biežāk auto saskrienoties. Šoreiz notikusi viena no smagākajām avārijām attiecīgajā vietā. Gājējiem jāpārliecinās, vai strauji netuvojas transportlīdzeklis. Gājēju pāreja automātiski neliecina, ka visas automašīnas tik tiešām būs pamanījušas gājēju un strauji apstāsies, iesaka likumsargs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu