tv3.lv

Skolēni Ķengaragā “vizinās” uz vilciena un riskē gūt smagas traumas

Šogad piecas reizes policijā ir saņemts zvans no cilvēkiem, kas kļūst par lieciniekiem konkrētai jauniešu izklaidei. Proti, skolēni vizinās uz elektrovilcieniem un riskē nokrist uz sliedēm vai pakļūt zem transportlīdzekļa sastāva. 9.maijā Ķengaragā divi puikas tika nofilmēti turamies pie vagona, kamēr vilciens atradās kustībā.

Nedēļas nogalē kādi vietējie puikas no Ķengaraga bija izdomājuši, kā noķert adrenalīnu, vienlaikus apdraudot savu dzīvību. Divi zēni sagaidīja, kad dzelzceļa stacijā piestāj vilciens un, mašīnistam nemanot, uzrāpās tam virsū. Transportlīdzeklis uzsāka kustību, un kāds aculiecinieks no kabatas izvilka mobilo telefonu, lai bīstamo ainu uzfilmētu. Piezvanīt likumsargiem neviens gan nepacentās.

Aija Babre
AS “Pasažieru vilciens” mārketinga daļas vadītāja

“Ikvienam, kurš redz šādas situācijas, kad jaunieši ir pieķērušies vilcienam un brauc, noteikti tajā pašā brīdī ir jāziņo policijai, lai policija varētu sazināties ar dzelzceļa dispečeru un varētu par šo informēt vilciena mašīnistu, un viņš varētu attiecīgi rīkoties.”

Proti, attiecīgi rīkoties būtu nekavējoties uzsākt bremzēšanu, lai novērstu iespēju, ka kāds no puikām lielajā ātrumā nokrīt un tiek sabraukts. Taču šoreiz tas netika darīts, jo dzelzceļa darbinieki par pārgalvjiem neko nezināja. Kameras vai spoguļi vilciena sastāva aizmuguri nefiksē.

Aija Babre
AS “Pasažieru vilciens” mārketinga daļas vadītāja

“Es jautāju mašīnistu vadītājam, ko jaunieši dara, ja neviens neziņo un mašīnists nebremzē? Tad viņi brauc līdz nākamajai pieturai un, jā, diemžēl šī kustība, viņi jau zina, kuri ir šie īstie attālumi starp pieturām, kur īss brīdis būs jābrauc, bet ir tādi, kas apzināti izvēlas arī garos attālumus starp pieturām un bezbailīgi brauc.”

“Pasažieru vilciena” pārstāve aicina vecākus aprunāties ar savām atvasēm un atgādināt par šādu aktivitāšu radītajām briesmām. Pārsvarā gan vizināties gribētājus policija piefiksē un tiek uzsākta izmeklēšana. Par šādu izklaidi var tikt piemērots naudas sods un pat uzsākts kriminālprocess.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm