tv3.lv

Šoferis alkohola reibumā bēg no policijas un izraisa smagu avāriju

Ulbrokā un apkaimē pēdēja laikā fiksēts zādzību skaita pieaugums, pārsvarā no būvobjektiem un privātmājam, tādēļ aizdomīgai cilvēku rosībai pie īpašumiem vietvara IR pievērsusi pastipirnātu uzmanību. Tieši tādeļ pie kādas “Audi” markas automašīnas, kas ilstoši stāveja pie viena no būvobjektiem Institūta ielā, pievakarē piestāja policijas ekipāža, lai pārbaudītu ilgstošas stāvēšanas iemeslus un novērst potenciālo pārkāpumu.

Ropažu novada pašvaldības policijas inspektors Sandis Gedominskis stāsta, ka autovadītājs bijis neatdekvāts, iespējams, kādu apreibinošo vielu ietekmē. Viņš izjautāts, ko dara un bažas par iespējamu zādzību neapstiprinājās. Tomēr policisti secināja, ka šoferis ir reibumā, tāpēc viņš brīdināts, ka šādā stāvoklī nedrīkst braukt un aicināts sazināties ar kādu, kas varētu viņu nogādāt galamērķī.

Cik nu vien bija spējīgs uztvert informāciju, vīrietis uzklausīja policistus un šķietami saprata brīdīnājumu. Inspektori devās uz dienesta auto un vēl, nepaspējot iekāpt tajā, kļuva par lieciniekiem, ka dzērajšoferis, ieliekot pirmo ātrumu, neveikli atlaiž sajūgu un piespiež gāzes pedāli.

Policisti devās bēdzējam pa pēdām un vadītāju gandrīz izdevās apturēt rotācijas aplī, taču “Audi” apbrauca policistu busiņu un, ignorējot ātruma ierobežojumus, aiztraucās Vālodžu virzienā. Sekojot “Audi”, policijas darbinieki ziņoja par nepieciešamību piesaistīt papildspēkus, paralēli vērojot, kā pārgalvis nepamatoti riskē ar savu un citu cilvēku veselību un dzīvību.

Pabraucot garām Ulbrokas stacionārajam radaram, krietni virs atļautā braukšanas ātruma, vadītājs kļūdījās, mašīna aizgāja nekontrolējamā sānslīdē un, vairs nespējot situāciju glābt, braucējs nolidoja no ceļa. Spēkratam apmetot vismaz četrus kūleņus, tas nonāca uz jumta.

  • Likumsargi: “Tā, mierīgi tagad. Mierīgi.”
  • Pārkāpējs: “Jūs mierīgāk.”
  • Likumsargi: “Ātros” viņam vajag.”
  • Pārkāpējs: “Vai drīkst pačurāt?”
  • Likumsargi: “Pagaidi, mierīgi, pagaidi.”

Neatliekāmas palīdzības dienests un ugunsdzēsēji glābēji jau bija ceļā. Par pārsteigumu policistiem, bēdzējs neguva nopietnas traumas un īsi pirms aizturēšanas pat centās no vadītāja krēsla pārrāpties un pasažieru pusi, visticamāk, mēģinot glābties no atbildības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ierodoties notikuma vietā Ceļu policijai, šoferim konstatēts vairāk nekā 1,5 promiļu reibums. Tā kā auto sāka dūmot, ugunsdzēsēji atslēdza tā akumulatoru.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm