tv3.lv

Šoseja‑slidotava: kamēr glābēji palīdz nelaimē nonākušajiem, viņu dienesta auto jau ietriecas cits spēkrats

Apledojums, kas trešdienas rītā izveidojās gandrīz uz viesiem valsts galvenajiem un reģionālajiem auto ceļiem, krietni apgrūtināja braukšanu. Diemžēl darba pilnas rokas bija ne vien ceļu tīrītājiem, bet arī mediķiem un policistiem.

2020. gada 30. decembrī 21:34

Negadījumi fiksēti arī pa dienu, viens no tiem ap plkst. 10.00 Olaines novadā, uz asfaltēta ceļa, kas ved uz Plakanciemu. Tur kādā no līkumiem, iespējams, kravas mikroautobusa šoferis nenovērtēja seguma kvalitāti un izvēlējās neatbilstošu ātrumu, kā rezultātā busiņš nonāca grāvī un avārijā cieta mašīnas šoferis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgs liktenis piemeklēja arī kādu ”Volkswagen” auto. Vadītāju negaidīti pārsteidza plāna, ar aci nesaredzama ledus kārta, kas izveidojās ceļa posmā no Liepājas šosejas, Sēbruciema virzienā.

Uz jumta gulošais auto drīzumā tika pamanīts. Apkārtējie skrēja cietušajiem palīgā. Izsaukti arī glābēji, jo sākotnēji nebija skaidrs, vai vīrieši spēs pašu spēkiem tikt ārā no mašīnas.

Mirkli vēlāk negadījuma vietā ieradās operatīvie dienesti. Glābējiem bija jāuzliek ”Volkswagen” atpakaļ uz riteņiem un jāizvelk no grāvja. Darbi šoreiz ugunsdzēsējiem noritēja nedaudz ilgāk nekā ierasts, jo glābēju spēkratā ieslīdēja kāds cits vieglais auto.

“Es vienkārši braucu garām. Tieši tur vairs nav saules, tur ir ēna un uzreiz ledus. Viņa saslīdēja un ietriecās ugunsdzēsēju automašīnā. (DP: Bet kas šeit ar ceļu, it kā asfalts, jākaisa ir?) Slidens, tikai tagad nokaisīja, kad avārija jau notikusi,” stāsta vieglā auto vadītāja.

Autoceļu uzturētājs aicina braucējus būt piesardzīgiem, atcerieties par drošu braukšanas distanci, ātrumu, ka arī neveikt straujus manevrus, kas var izprovocēt saslīdi. Par slideniem vai slikti notīrītiem valsts autoceļu posmiem, uzturētāju var informēt ikviens, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555. Informācija tiks operatīvi nodota dispečeram.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm