Stāvēja uz sliedēm un gaidīja traģēdiju? Pie Carnikavas vilciens nāvējoši notriecis sievieti

Kādai sievietei piektdienas pievakarē dzīvība izdzisa uz dzelzceļa sliedēm. Vairāku tonnu smags pasažieru vilciens kundzi notrieca, kad viņa izgāja un šķietami apzināti stāvēja un gaidīja traģēdiju.

Pārdzīvojumu un stresa pilna maiņa pagāja kāda vilciena mašīnistam, kas piektdienas pievakarē veda pasažierus maršrutā Skulte-Rīga. Posmā starp Carnikavu un Garupi vadītājs bija spiests veikt ekstremālo bremzēšanu, jo uz sliedēm pamanīja stāvoša cilvēka siluetu. Diemžēl ar visiem pieņemtajiem mēriem traģēdiju novērst neizdevās.

Mediķi, kas pie avārijas vietas piesteidzās nedaudz ātrāk par likumsargiem, apstiprināja, ka sadursmē gūtas ar dzīvību nesavienojamas traumas. Ņemot vērā, ka atgadījums notika vietā, kur nav gājēju pārejas un cilvēku plūsma nav visai intensīva, var pieļaut, ka cilvēks – kāda sieviete – vilciena ceļā stājās mērķtiecīgi. Tie ir tikai pieņēmumi, jo no policijas oficiālu ziņu par avārijas iemesliem vēl nav.

“Elektrovilcienam izbraucot no līknes, mašīnists pamanīja cilvēku uz sliežu ceļa un bremzēja, bet tas attālums bija nepietiekams, un ātrums bija diezgan liels. Diemžēl notika sadursme ar cilvēku, un cilvēks gāja bojā. Protams, kā parasti šādos gadījumos bija traucēta vilcienu satiksme – vilciens posmā stāvēja nepilnu stundu,” norāda “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Svarīga nianse, kas var palīdzēt likumsargiem šā traģiskā negadījuma lietas šķetināšanā, ir mašīnista liecības. Nozīmīgi noteikti ir arī uzklausīt viņa kolēģus, kas tajā pat dienā brauca minētajā maršrutā.

“Arī iepriekš pa to posmu braucošais vilciens lietoja pēkšņo bremzēšanu, lai izvairītos no uzbraukšanas cilvēkam. Mums ir aizdomas, ka runa varētu būt par vienu un to pašu cilvēku. (DP: Iepriekš tajā pašā dienā?). Jā, tajā pašā dienā un pat īsu laiku pirms tam – iepriekšējais vilciens,” saka “Latvijas dzelzceļa” pārstāvis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm