“Tas nav normāli, šeit ir daudz bērnu!” Silakrogā plosās automašīna ar diviem riteņiem

Ropažu novadā pārgalvīgi jaunieši ārdās ar automašīnu, kas palikusi vien uz diviem riteņiem. Iedzīvotāji ziņo policijai par draudiem apkārtējiem, bet likumsargi izsaukumu ignorē.

Pārgalvīgais autobraucējs, kurš ar pusizjaukto “Seat Toledo” spēkrata vraku bez aizmugurējiem riteņiem vizinājās pa Silakroga ielām, pamatīgi pabendēja nervus apkārtnē dzīvojošajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vadītājs ar savu braukšanu apdraudēja ne tikai sevi, bet arī bērnus, kas tobrīd atradās uz ietves. Īsā laikā vadītājs pat izraisīja avārijas situāciju un tīšam vai netīšām, bet uztriecās apmalei. Ieraugot šo skatu, aculiecinieki ķērās pie telefoniem – vieni filmēja, lai vāktu pierādījumus, citi zvanīja policijai.

“Mans bērns sāka bļaut, viņam bija bail no tās skaņas. Aizskrēju līdz istabai, paskatījos pa logu – tur vispār kaut kāds bez riteņiem brauca ar mašīnu. Skaņa bija šausmīga,” stāsta vietējā iedzīvotāja Anita.

Viņa stāsta, kā neskatoties uz acīmredzamajiem draudiem apkārtējiem, policisti uz izsaukumu nebija reaģējuši.

“Mans vīrs pazvanīja. Cik es saprotu, viņi pasmējās un viss. Mēs neredzējām nevienu policistu,” saka sieviete.

Kamēr apkārtējie bijuši neizpratnē par likumsargu atbildi, pārgalvis turpinājis ārdīties. Jaunais vīrietis uzmetis pāris apļus ap Silakroga galveno ielu un piestājis pie kāda vietējā veikala.

Šķiet, ka pēc veikala apmeklējuma vīrieši nomierinājās un nolēma pamest automašīnu kādā stāvlaukumā, lai tālāk dotos kājām viņiem vien zināmā virzienā. Anita uzskata, ka likumsargiem bija visas iespējas noķert pārkāpējus, taču pietrūkusi vēlme.

“Tas nav normāli, šeit ir daudz bērnu,” bilst Anita.

Vel kāds vietējais iedzīvotājs, kas vēlējās palikt anonīms, raidījumam “Degpunktā” pastāstīja, ka bija piegājis pie puišiem un vaicājis, vai viņi vispār apzinās, ko dara un saprot kādas sekas var iestāties šāda brauciena rezultātā. Jaunieši atbildējuši, ka auto bez aizmugurējās ass palicis, jo tas ilgāku laiku bijis atstāts nomaļā meža masīvā, un notikusi zādzība. Tad arī ienācis prātā pamēģināt iedarbināt izdemolēto vraku un pamēģināt aizbraukt līdz Ropažiem. Par laimi, līdz lielajai šosejai tomēr neviens neaizbrauca.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzklausot iedzīvotāju stāstu, “Degpunktā” vaicāja policistiem, vai tiešām bija tik grūti aizbraukt un aizturēt pāris jauniešus, kuru mašīna ar diviem riteņiem diez vai būtu tik ātra, lai varētu kaut kur aizmukt. Ropažu reģiona pašvaldības policisti uz vietējo iedzīvotāju pārmetumiem par bezdarbību atbild sekojoši: “Persona, kas ziņoja par notikumu, nenosauca ne automašīnas valsts numuru, ne krāsu. Tā kā Ropažu novada pašvaldības policijas dežurējošā ekipāža konkrētajā brīdī atradās izsaukumā citā vietā Ropažu novada teritorijā, informācija nekavējoties tika nodota Valsts policijas Ceļu policijas dežurantam, kurš informēja, ka uz minēto notikuma vietu tiks nosūtīta tuvākā Ceļu policijas ekipāža. Pabeidzot darbības iepriekšējā izsaukumā, Ropažu novada pašvaldības policija izbrauca uz minēto notikuma vietu Silakrogā un konstatēja, ka “Opel” markas automašīna bez aizmugurējiem riteņiem un valsts numurzīmes ir novietota stāvvietā un neviena persona automašīnas tuvumā neatradās. Ropažu novada pašvaldības policija tuvākajā laikā centīsies noskaidrot automašīnas īpašnieku un informāciju nodot Ceļu policijai lietas virzībai.”

Tikmēr Valsts policijas policisti, kuriem bijusi uzticēta pārkāpēju meklēšana, līdz piektdienas vakaram nekādu komentāru par šo incidentu “Degpunktā” nesniedza. Vai pārkāpēji ir identificēti un sodīti, pašlaik nav zināms.

Automašīnas vrakā, kas joprojām atrodas stāvvietā, zem sēdekļiem mētājās arī spēkrata tehniska pase, turklāt pie vējstikla redzama uzlīme par pēdējo reizi veikto tehnisko apskati. Spriežot pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā publiski pieejamajiem datiem, braucamrīkam apskate pēdējo reizi tikusi veikta pirms pieciem gadiem. Tāpat mašīnai ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, un reģistrācijas apliecība un numura zīmes atzītas par nederīgām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm