Traucās virs 170 km/h! Policija ātruma reida laikā notver pārgalvīgu šoferi

Valsts policijas veiktajā ikgadējā reidā jeb ātruma kontroles maratonā uz Jelgavas šosejas apturēja kādu autovadītāju, kurš traucās ar ātrumu virs 170 kilometriem stundā.

2019. gada 4. aprīlī 18:08

Ātrumpārkāpējs apstādināts trešdien ap plkst. 10.30 Platones pagastā. “VW” markas automašīnas vadītājs atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza teju divas reizes, proti, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, šis spēkrats pabraucis garām policijas mašīnai ar 173 kilometriem stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie šī transportlīdzekļa stūres sēdies kāds 1979. gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Par šo pārkāpumu pārgalvīgajam šoferim nāksies šķirties no vadītāja apliecības uz sešiem mēnešiem, kā arī samaksāt sodu 360 eiro apmērā.

Tiesa gan, lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāda “BMW” markas automašīna Ventspils novadā, Jūrkalnes pagastā, virzienā uz Jūrkalni, ap pulksten 11.00 aiztraucās garām trafarētajai policijas automašīnai ar 177 kilometriem stundā. Atļautais braukšanas ātrums šajā ceļa posmā ir 90 kilometri stundā.

Apturot automašīnu, noskaidrots, ka pie stūres sēdies kāds 1986. gadā dzimis ārzemnieks, turklāt viņš braucis ar nomas mašīna. Neskatoties uz to, ka uz Latvijas ceļiem ir ceļa zīmes, kas norāda atļauto braukšanas ātrumu, šis ārzemnieks policistiem skaidrojis, ka tik lielu ātrumu izvēlējies, jo uzskatījis, ka Latvijā tā drīkst braukt.

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā likumsargi kopumā pieķēruši 635 ātrumpārkāpējus, kas ir gandrīz tikpat daudz, kā pērn – 636.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt deviņiem pārkāpējiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu paredzēta tiesību atņemšana.

Šoreiz lielākie ātrumpārkāpēji bijuši tieši ārzemnieki, lai gan arī Latvijas autovadītāji izcēlušies ar pārgalvību un braukuši tā, it kā par to kāds apbalvotu ar zelta medaļu. Piemēram, likumsargi vakar fiksējuši arī tādus pārkāpējus, kuri atzinās, ka zinājuši par ātruma kontroli, bet apzināti pārkāpuši ātrumu ar mērķi sacensties.

Video: reportāža no ātruma reida

Kādam 1993. gadā dzimušam autovadītājam ar “Audi” markas automašīnu Vidzemes reģionā pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu netraucēja arī tas, ka priekšā brauca trafarētā policijas automašīna. Vaicājot, kādēļ pārsniedzis ātrumu – 120 kilometri stundā, vadītājs likumsargiem stāstījis, ka nav pamanījis, ka viņam pa priekšu brauc trafarētā policijas automašīna.

Trešdien no pulksten 6.00 kopumā 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, vienlaicīgi tika rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons. Šādas akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Lai gan 24 stundu ātruma kontroles maratons ir noslēdzies, tas nebūt nenozīmē, ka arī satiksmes uzraudzība apstājas. Valsts policija atgādina – atļautais braukšanas ātrums, kā arī citas ceļu satiksmes noteikumu prasības jāievēro ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm