tv3.lv

“Tu dzīvo Latvijā! Tev jāzina krievu valoda no galvas!” – policisti spiesti uzklausīt agresīva dzērājšofera pārmetumus

Trīs vīriešu kompānija pa ceļam uz vietējo peldvietu tika “noņemta no trases”. Ja melnā “Audi” ceļā negadītos policisti, iespējams, pēc neliela brīža spēkrats tik un tā pārtrauktu braucienu, finišējot kādā citā automašīnā vai grāvī.

Protams, smaržas policijas videokameras fiksēt vēl nespēj, taču alkohola aromāts esot bijis pirmais, ko inspektori sajuta, vien tuvojoties apturētajai automašīnai.

Par to, ka vadītājs bija iedzēris, viņš pats diži nediskutēja, bet kategoriski atteicās sadarboties tieši ar pašvaldības policiju un lūdza saukt ceļu policiju. Iespējams, nesteidzīgā taktika, pieprasot notikuma vietā izsaukt ceļu policiju, bija saistīta ar cerību novilcināt laiku un kaut cik samazināt promiļu daudzumu.

Brīdī, kad policijas darbinieks uz krieviski uzdotiem jautājumiem atbildēja, ka būs jāuzgaida kolēģis, jo nesaprot krieviski, iereibušais autovadītājs sāka rupji lamāties.

Iereibušais vadītājs centās krievu valodā noskaidrot policista vārdu, uz ko likumsargs atbildēja, ka nesaprot krievu valodu. Vadītājs sāka rupji lamāties un norādīja, ka Latvijā krievu valoda jāzina obligāti: “Tu dzīvo [cenzēts] Latvijā! Tev jāzina krievu valodu no galvas!”

Redzot situācijas eskalāciju, lai novērstu potenciālus draudus sev un apkārtējiem, policisti notikuma vietā piesaistīja papildspēkus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikušā dēļ automašīnas vadītāja sievai nācās mest savus darbus pie malas, ņemt taksometru un ar bērnu braukt pie Baložu robežas pakaļ automašīnai. Visi trīs iesaistītie tika pieaicināti uz pārrunām ar ceļu policistiem, apstākļu noskaidrošanai un mērījumiem. Konstatēts, ka šoferis spēkratu vadīja 3,02 promiļu reibumā bez autovadītāja tiesībām.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm