tv3.lv

Uzrunātie jaunāko klašu bērnu vecāki baidās atvases uz skolu laist vienas

1. septembrī 22:00

Uzrunātie jaunāko klašu bērnu vecāki baidās atvases uz skolu laist vienas. Arī statistika liecina, ka šogad ceļu satiksmes negadījumos ir gājuši bojā divi skolas vecuma bērni, tāpēc, sākoties jaunajam mācību gadam, svarīgi ikvienam ir atgādināt savai atvasei par drošību uz ceļa un par gājēju pārejas pareizu šķērsošanu, vēsta “Degpunktā”.

Šogad līdz 28. augustam ceļu satiksmes negadījumos ir bijuši iesaistīti 636 skolas vecuma bērni, no kuriem 333 ir cietuši un divi gājuši bojā. Liela daļa negadījumu notiek, transportlīdzeklim uzbraucot gājējam. Sākoties jaunajam mācību gadam, skolās atgriežas skolēni, un tas nozīmē, ka daudziem uz skolu ir jānokļūst pašiem, šķērsojot ielas. “Degpunktā” lūdza gan autovadītājiem, gan skolēniem komentēt, ko der atcerēties.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis teica, ka autovadītājiem pie skolām, sākoties mācību gadam, jāatceras, ka daudz kur atjauno ceļazīmes, kas paredz samazināt ātrumu pie skolām. Mācību iestādēm jābrauc garām lēnām, jābūt uzmanīgiem, var parādīties kāds skolēns, kas kavē stundas vai skrien uz veikalu dienas vidū.

Tikmēr skolēniem pie ceļa jābūt uzmanīgiem, pirms šķērsot ielu, jāpārliecinās, vai auto nav uz ceļa, vai tās, kas tuvojas, ātrumu samazinājušas. Ielu vēlams šķērsot pa gājēju pārējiem, pie zaļā luksofora signāla. Jāatceras, ka austiņas ausīs, klausoties mūziku vai viedierīce rokās, var novērst uzmanību un novest līdz negadījumam.

“Degpunktā” aptaujāja skolēnus, kuriem diendienā būs jāšķērso neregulējamas gājēju pārejas. Visi aptaujātie apgalvo, ka paskatās uz abām ceļa pusēm un tikai tad šķērso ceļu, kā arī nogaida, līdz mašīnas apstāsies pilnībā. Tāpat uzrunāti arī jaunāko klašu bērnu vecāki, lielākā daļa atbildēja, ka vismaz līdz trešajai klasei atvases vedīs uz skolu paši, jo uztraucas, vai bērns vienatnē mācēs pareizi šķērsot ielu.

Piemēram, Marina saka, ka bērnu uz skolu vedīs pati.

Arī šogad, tāpat kā katru gadu, Rīgas pašvaldības policija (RPP) uzraudzīs sabiedrisko kārtību pie skolām un interešu izglītības iestādēm. Daļa policistu pievērsīs uzmanību arī gājēju pārejām, taču policija aicina gan vecākus, gan arī skolotājus runāt ar bērniem un jauniešiem par pareizu ielas šķērsošanu. Apzinīgiem vadītājiem ceļu policija sagādājusi arī kādu patīkamu pārsteigumu.

Atgādinot it kā jau zināmas, bet varbūt pa vasaras brīvlaiku piemirstas lietas par ceļu satiksmi, mēs varam pasargāt bērnus no nevēlamām sekām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm