tv3.lv

Vairāki autovadītāji Latgalē nepakļaujas policijas prasībām un sāk bēgt

Pagājušās nedēļas nogalē vairāki autovadītāji Latgalē, esot alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām, sākuši bēgt no policijas, taču aizturēti, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

2020. gada 21. oktobrī 14:24

Sestdien, 17. oktobrī, plkst. 20.45 VP Rēzeknes iecirknis saņēma informāciju, ka Ozolmuižas pagastā kāds “Audi A4” vadītājs ir sēdies pie stūres alkohola reibumā. Īsi pēc saņemtās informācijas aizdomīgais transportlīdzeklis tika pamanīts. Likumsargi izlēma transportlīdzekli apturēt, taču uz vairākkārtējiem policistu aicinājumiem apstāties autovadītājs nereaģēja un sāka bēgt, radot reālus draudus pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai pēc iespējas ātrāk novērstu bīstamo situāciju un aizturētu pārgalvīgo šoferi, automašīnas vajāšanā tika iesaistīts Satiksmes uzraudzības rotas norīkojums, taču bēgošais autovadītājs joprojām nepadevās. Ar mērķi apturēt transportlīdzekli, kurš apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus, tika pieņemts lēmums pielietot dienesta šaujamieroci,” stāsta Kursīte.

Pēc saspringtas un bīstamas pakaļdzīšanās policistiem izdevās apturēt transportlīdzekli. Transportlīdzekļa vadītājs, 1972. gadā dzimis vīrietis, kurš pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies ne tikai alkohola reibumā, bet arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, nekavējoties aizturēts.

Līdzīgs notikums piedzīvots arī Krāslavā, kur 17. oktobrī plkst. 9.36 policijas darbinieki pamanīja transportlīdzekli. Tam pie stūres bijis vīrietis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Brīdī, kad šoferis pamanīja VP darbinieku, kas dodas viņa virzienā, šis vadītājs sāka bēgt.

Pēc īsa laika vīrietis iebrauca kādas pamestas privātmājas teritorijā, kur ceļš beidzās un viņam nebija variantu, kā apstāties. Pārkāpējs izrādījās 1997. gadā dzimis jaunietis, kurš pie automašīnas stūres bija sēdies vairāk nekā vienas promiles reibumā un kuram nebija transportlīdzekļa vadītāja tiesību. Vīrietis iepriekš bija vairākkārt nonācis policijas redzeslokā.

Tāpat Kursīte informēja, ka saspringta 18. oktobra nakts izvērtās arī Balvu novadā, Tilžas pagastā, kur patrulēšanas laikā likumsargi pamanīja aizdomīgu automašīnu. Uz aizdomu pamata par transportlīdzekļa vadītāja esamību alkohola reibumā, likumsargi izlēma transportlīdzekli apturēt. Uz vairākkārtējiem policistu aicinājumiem apstāties autovadītājs nereaģēja un sāka bēgt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad transportlīdzeklis bija iebraucis pļavā un tālāk kustēties nevarēja, vīrietis pameta transportlīdzekli un turpināja bēgt, taču pēc neilga laika likumsargiem izdevās pārkāpēju notvert. Tas izrādījās 1988. gadā dzimis vīrietis, kurš pie auto stūres bija sēdies 1,17 promiļu reibumā un arīdzan bija bez auto vadīšanas tiesībām.

VP aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir nesavienojami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm