Valsts svētku laikā Rīgas apkārtnē tiks noteikti plaši gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi

Otrdien, 17. novembrī, un trešdien, 18. novembrī, Rīgā un tās apkārtnē noteikti plaši gaisa telpas ierobežojumi saistībā ar militāro gaisa kuģu lidojumiem, informēja Civilās aviācijas aģentūrā.

2020. gada 17. novembrī 11:16

Treniņu un aviācijas skates laikā ir aizliegti lidojumi ar bezpilota gaisa kuģiem, tāpat lidojumu apkārtnē būs paaugstināts troksnis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

17. novembrī militārās aviācijas treniņu laikā virs Jūrmalas, Babītes novada, Bolderājas un virs Rīgas jūras līča gaisa telpa slēgta laika posmā no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.40. Ierobežojumi šajā zonā būs arī rīt, 18. novembrī no plkst. 12.05 līdz plkst. 12.40.

Tāpat 18. novembrī ir izveidoti vēl citi gaisa telpas ierobežojumi laika posmā no plkst. 11.25 līdz 12.25 aviācijas skates vajadzībām.

Īslaicīgi ierobežoto lidojumu zonās “BIGGY” un “CORRIDOR” noteikti ierobežojumi augstumā no zemes vai ūdens virsmas līdz 1829 metru augstumam militāro un Valsts robežsardzes gaisa kuģu operacionālās gaisa satiksmes lidojumiem. Zonas iekļauj teritoriju virs Rīgas jūras līča un Rīgas pilsētas centra.

Vienlaikus būs spēkā īslaicīgi ierobežoto lidojumu zona “PARADE” augstumā no zemes vai ūdens virsmas līdz 610 metru augstumam. Ierobežojumi gaisa telpā noteikti no Rīgas ostas līdz Rīgas HES ūdenskrātuvei Salaspils novadā, ietverot tādas apdzīvotas vietas kā Valdlauči, Dreiliņi, Mežaparks, Rīgas pilsētas centrs un daļa Stopiņu novada.

Bezpilotu gaisa kuģu lietotāji informāciju par visiem gaisa telpas ierobežojumiem informāciju var atrast Latvijas gaisa satiksmes mājaslapā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Civilās aviācijas aģentūra atgādina, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

AM Militāri publisko attiecību departamentā informēja, ka lidojumam labvēlīgos laikapstākļos plkst. 12 virs Daugavas Rīgā, gar 11. novembra krastmalu  pārlidojumu veiks Gaisa spēku divi helikopteri “Mi-17” un divas lidmašīnas “An-2” un Valsts robežsardzes divi helikopteri “Agusta 109E Power” un divi helikopteri “Agusta Bell 119”. Pārlidojumā piedalīsies arī divi Vācijas un divi Itālijas Gaisa spēku  iznīcināji “Eurofighter”, kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas un ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”.  Savukārt Turcijas Gaisa spēku iznīcinātājs “F-16” veiks paraugdemonstrējumu gar Rīgas līča piekrasti, lidojot Jūrmalas tuvumā.

Pēc pārlidojuma virs Rīgas, gaisa kuģi pārlidos virs vairākām Latvijas pilsētām. Divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” pārlidos  Cēsis un Valmieru, savukārt divi Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighte” –  Daugavpili. ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135” pārlidos Jelgavu, Liepāju un Ventspili.

18. novembrī plkst. 12 par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai 21 nāciju zalvi no AB dambja veiks Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons.

Savukārt no 17. novembra plkst.15 līdz 19. novembra plkst.8 Daugavā pie Vanšu tilta atradīsies Jūras spēku kuģi A-53 “Virsaitis” un A-90 “Varonis”, un starp Vanšu un Akmens tiltiem atradīsies Jūras spēku kuģi KA-06 “Gaisma” un KA-08 “Saule” svētku noformējumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

AM iedzīvotājus aicina būt atbildīgiem un vadīties pēc ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rosinātā principa – “mājas”, “darbs”, “svaigs gaiss”, ievērojot visas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

Jau ziņots, ka 18. novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11. novembra Krastmalā, Rīgā.  Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm