tv3.lv

Vēlas taisnību vai terorizē policiju? Liepājā negadījumā cietis vīrietis gadiem cīnās par pienācīgu kompensāciju

Kāds Liepājas iedzīvotājs ir labi pazīstams pilsētas likumsargiem. Cienījamā vecuma kungs jau gadiem ilgi mēģina izcīnīt taisnību kāda ceļu satiksmes negadījuma lietā. Cietušais uzskata, ka nav saņēmis pienācīgu kompensāciju un policisti nav ieinteresēti kungam nākt palīgā.

2019. gada 7. oktobrī 11:43

Liepājnieks Roberts jau piecus gadus nepārtraukti cīnās par taisnību ar vietējiem policistiem, jo ir pārliecināts, kā likumsargi visiem spēkiem mēģina novilcināt lietu par kādu avāriju, kura 2014. gada 21. oktobrī notikusi pilsētas centrā un negadījumā cietis pats Roberts, kurš ar velosipēdu pie zaļās luksofora gaismas toreiz šķērsojis gājēju pāreju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie cietušā uzreiz piesteigušies aculiecinieki, kā arī pati negadījuma izraisītāja. Apkārtējie palīdzējuši vīrietim piecelties kājās. Kad Roberts atjēdzies un vēlējies aprunāties ar automašīnas šoferi, atklājies, ka sieviete aizbraukusi no avārijas vietas.

Roberts, neizsaucot neatliekamo palīdzību, nevilcinoties gājis uz tuvāko policijas iecirkni un uzrakstījis iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu. Likumsargi uzsākuši kriminālprocesu, taču nekādas papildu izmeklēšanas darbības uzreiz netika veiktas. Pēc pāris dienām Roberts apjautis, ka negadījuma sekas ir smagākas nekā sākotnēji šķitis. Sākusi sāpēt galva, un viņš vērsies pie ārstiem pēc palīdzības. Tie izrakstījuši Robertam zāles un ieteikuši ievērot gultas režīmu.

Roberts nolēmis, kā pusceļā neapstāsies, cīnīsies līdz galam. Aizgājis uz tiesu un uzrakstījis kārtējo iesniegumu. Pensionārs plānojis piedzīt no avārijas izraisītājas morālo un materiālo kompensāciju par iztērētājiem līdzekļiem, ārstēšanai nepieciešamo medikamentu iegādei. Taču Roberta centieni arī šoreiz nevainagojās ar panākumiem.

Skaidrošanās ievilkusies gandrīz piecu gadu garumā, pa to laiku kungs jau paspējis par savu problēmu uzrakstīt vēstuli Valsts prezidentam un sarīkot nelielu piketu pie prokuratūras ēkas Rīgā. Turklāt pa visu šo laiku Robertam sakrājušies padsmit dažādi dokumenti no visdažādākajām iestādēm.

Pēc Roberta sūdzības par šīs izmeklēšanas gaitu nolēmām painteresēties arī mēs. Likumsargi pāris dienu laikā sagatavojuši izsmeļošu atbildi par Roberta lietu. Atklājies, ka lieta par sadursmi bijusi sakārtota jau 2014. gadā, gandrīz uzreiz pēc incidenta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēc negadījuma velosipēda vadītājam nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība un viņš no negadījuma vietas devās prom. Arī automašīnas vadītāja, uzskatot, ka vīrietim miesas bojājumi nav nodarīti, aizbrauca prom. Nedaudz vēlāk gan viņa vērsās policijā un informēja par notikušo. Tāpat arī vīrietis vēlāk vērsās policijā un vēlējās kriminālprocesa uzsākšanu, pēc tam vēršoties slimnīcā. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja velosipēdu bez velosipēda vadīšanas tiesībām, tāpat arī bez aizsargķiveres un kritiena rezultātā guva smadzeņu satricinājumu un ceļa nobrāzumu. Vīrietim tika konstatēti viegli miesas bojājumi,” pauž Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Likumsargi piebilst, ka automašīnas vadītāja vēl pirms kriminālprocesa uzsākšanas vīrietim atmaksāja ārstēšanās izdevumus un tēriņus par medikamentiem. Tāpat apdrošināšanas kompānija vīrietim izmaksāja kompensāciju par fiziskām ciešanām un par bojāto velosipēdu. To Roberts bija pieminējis arī sarunā ar mums, taču toreiz izmaksātā summa kungam šķiet pārāk maza.

“Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, bet šobrīd kriminālprocess ir izbeigts, jo sievietes rīcībā netika saskatāms noziedzīga nodarījuma sastāvs,” pauž Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve.

Tomēr visdrīzāk, šīs lietas iznākums būs tāds, kādu Roberts jau sen prognozējis. Pēc trim nedēļām – 21 oktobrī, lietā iestāsies noilgums.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm