tv3.lv

Video ieraksts no NMPD un “fūres” avārijas uz Vidzemes šosejas atklāj sadursmes detaļas

Traģiskais negadījums, kas pagājušonedēļ otrdienas vēlā pēcpusdienā notika uz Vidzemes šosejas, kur smagi avarēja mediķu busiņš un kravas auto, joprojām atrodas aktīvas izmeklēšanas fāzē, ziņo policijā. Avārijas lietā, kur gāja bojā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķe un smagas traumas guva vēl viena ārste – joprojām ir daudz jautājumu, taču, iespējams, video ieraksts, kas nonācis TV3 rokās, ieviesīs kaut nedaudz skaidrības par notikušā apstākļiem.

Sākotnējās ziņas un versijas par to, ka smagās automašīnas šoferis samazināja braukšanas ātrumu un teju apstājās uz ceļa, lai veiktu kreiso pagriezienu, izrādījās patiesas, kļuva zināma arī mediķu busiņa aptuvenā braukšanas trajektorija.

Video kameru ierakstā redzams trieciena brīdis un mirklis, kad neatliekamās palīdzības dienesta auto tiek iznīcināts pret vilcēja piekabi. Videomateriāla kvalitāte un filmēšanas leņķis gan neļauj precīzi saskatīt, vai fūres šoferis uzsāka pagrieziena manevru vai vien izgrieza riteņus, taču acīmredzot viens no šiem faktoriem samulsināja neatliekamās palīdzības busiņa vadītāju un kalpoja par iemeslu mainīt braukšanas trajektoriju. Jau zināms, ka traģiskajā negadījumā dzīvību zaudēja viens no mediķiem, bet smagas traumas guva vēl viens ārsts.

Šodien, sazinoties ar Valsts policiju, TV3 saņem ziņas, ka mediķiem uz Rīgu vestais pacients, kāds zēns, ir pārcietis operācijas un šobrīd viņa dzīvībai briesmas nedraud, policijā gan neprecizē, vai medicīniskas manipulācijas veiktas akūtās saslimšanas dēļ vai iemesls saistīts ar avāriju.

Notikušais uz Vidzemes šosejas noteikti tiks izskatīts kā precedents ceļa infrastruktūras mainīšanai, to apstiprināja policijā, nepieciešamību uzlabošanai saskata arī satiksmes eksperts Oskars Irbītis: “Ieraugot video, pirmā doma ir, ka ļoti zināms kadrs. Esmu strādājis ar vairākiem šādiem pagriezieniem un avārijām. Šajā vietā ceļa posms pietiekami lielu gabalu ir taisns, un tālāk ir krustojums. Ja atrodamies uz galvenā ceļa, krustojuma vietā apdzīt drīkst, ja ir atbilstošs ceļa zīmējums.”

Eksperts norāda, ka labais tonis un drošības princips gan nosaka krustojumā neapdzīt, pat tad, ja likums to darīt atļauj un it kā uz ceļa nebūtu šķēršļu. Konkrētais gadījums ar ātrās palīdzības dienesta brigādi gan jāskata individuāli, un daudzi faktori, piemēram, ieslēgto skaņas signālu un bākuguņu esamība – tiks noteikti izmeklēšanas un ekspertīžu laikā, tāpēc eksperts šā traģiskā incidenta izmeklēšanu detalizēti nekomentē. Ceļa infrastruktūrā nepieciešamā izmaiņas gan ir acīmredzamas.

Pēc ekspertu domām, viens no uzlabošanas variantiem varētu būt saistīts ar kreisā pagrieziena aizliegšanu konkrētajā vietā vai šosejas aprīkošanu ar papildu joslu un drošības saliņu, kas ļautu smagajai tehnikai veikt kreiso pagriezienu, netraucējot citiem plūsmā braucošajiem. Vēl viens veids situācijas uzlabošanai ir reorganizēt piebraukšanu teritorijai, izmantojot lielu krustojumu, kas ir uzbūvēts dažus metrus tālāk no konkrētā pagrieziena. Par drošības uzlabojumiem runāts bija arī iepriekš. Kokapstrādes rūpnīcas uzņēmums ir gatavs sadarboties ar ceļa uzturētājiem un iesaistīties infrastruktūras uzlabošanā.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm