tv3.lv

Videoreģistratora ieraksts parāda motocikla un automašīnas sadursmi Sarkandaugavā

Šonedēļ TV3 raidījums “Degpunktā” stāstīja par smagu ceļu satiksmes negadījumu Sarkandaugavā, Tilta ielā, kur saskrējās motobraucējs un vieglais auto. Todien izdevās aprunāties ar cietušo motociklistu, gados jauno vīrieti vārdā Mikus, kurš pastāstīja, ko spēja atcerēties par notikušo. Vīrietis apgalvoja, ka pats brauca nepārsniedzot atļauto ātrumu, turējās savā joslā, bet vienā no krustojumiem ceļu aizšķērsoja no sānielas izbraucis vieglas spēkrats. Nu TV3 rīcībā nonācis videoreģistratora ieraksts.

Vēl paies krietns laiks, kamēr motobraucējs Mikus, ar vairāk nekā desmit gadu stāžu pie motocikla stūres, varēs atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Video reģistratora ieraksts, ko privāti nesen saņēma pats Mikus, parāda sadursmi, par kuru TV3 stāstīja pirms dažām dienām. Sakontējās Mikus liecības par to, ka vieglais ”Mercedes” spēkrats izbrauca motociklistam priekšā, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, nu jau ir neapstrīdamas.

Ir pārkāptas ceļazīmes ”braukt pa labi” un “dodiet ceļu” prasības. Drošības eksperti, pētot ieraksta saturu, situāciju vērtē kā viennozīmīgu: “Es nemēģināšu atrast nevienu attaisnojumu autovadītājam, kurš izraisīja avāriju. Neko citu es tur neredzu.”

Video tiek demonstrēts arī satiksmes ekspertam Oskaram Irbītim, kurš pašreiz strādā pie liela pētījuma, kas analizē ceļu satiksmes negadījumus tieši ar motociklu iesaisti. Šī, kā vairākums citu avāriju ar cietušajiem, ir saistīta ar kreiso pagriezienu, turklāt vietā, kur šāds manevrs ir aizliegts: “Šis auto, no kura ir filmēts, veido aizsegu. Ne par velti kreisais pagrieziens šajā vietā ir aizliegts. Redzot auto bojājumus, nekas neliecina, ka motociklists būtu pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu.”

Mikus joprojām ārstējas slimnīcā. Pēc notikušā ar vīrieti vēl nav nesazinājušies policijas izmeklētāji, taču zināms, ka par avāriju ir uzsākta lietvedība un jācer, ka tuvākajā laikā video reģistratora ieraksti un aculiecinieku liecības spēs novest lietu līdz atbilstošam lēmumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm