tv3.lv

Visticamāk, visa dzīve ratiņkrēslā: sekas pusaudža pārgalvībai dzelzceļā

Par aktuālu problēmu valstī kļuvusi jauniešu visai bīstamā izklaide, proti, braukšana ar vilcieniem, pie tiem pieķeroties no ārpuses – šogad ir būtiski palielinājies šo likumpārkāpumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un viens no bīstamajiem braucieniem kādam tīnim beidzās visai dramatiski, vēsta “Degpunktā”.

“Degpunktā” sižetā redzamie asinsstindzinošie kadri uzņemti pie Dienvidu tilta, uz dzelzceļa sliedēm pretī Salaspils ielai, dažas minūtes pirms traģēdijas, kas liktenīga kļuva kādam sešpadsmitgadniekam.

Asu izjūtu cienītājs, apdraudot savu veselību un dzīvību, izdomāja uzrāpties vai pieķerties braucošam kravas vilciena sastāvam, taču kaut kas nogāja greizi – vai nu izslīdēja tvēriens, vai arī pietrūka spēka noturēties – un tīnis pakrita zem braucošo cisternu riteņiem.

“16 gadus vecs jaunietis guva ļoti smagas traumas, vēloties parādīt saviem draugiem, kā viņš var uzlēkt uz kustībā esoša vilciena sastāva platformas. Šīs darbības dēļ jaunietis neveiksmīgi pakļuva zem vilciena, kā rezultātā viņam tika amputētas abas kājas. Par laimi, pats jaunietis ir dzīvs,” stāsta Valsts policijas (VP) Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, piebilstot, ka par attiecīgo negadījumu VP ir uzsākusi Kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību, lai izmeklēšanas gaitā precizētu visas būtiskās detaļas un nianses.

Cilvēki, kas strādā netālu no incidenta vietas un kuru darbs ir saistīts ar dzelzceļu, stāsta, ka pārgalvīgu un neapdomīgu jauniešu rīcību nākas novērot teju ik dienu.

“Gadās pa kādam, gadās. Pirms šā gadījuma arī bija tāds, kur divi puiši, grūti pateikt, ko darīja, varbūt, lai nebūtu jāiet pāri Slāvu tiltam, viņā pusē, drusciņ uz to pusi tas gadījums bija,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Kas par pārgalvīgo jaunieti jau ir zināms? Viņš dzelzceļa tuvumā redzēts nebūt ne pirmo reizi un jau bija nonācis gan likumsargu, gan dzelzceļa apsargu redzeslokā, veicot līdzīgus pārkāpumus, taču līdz šim puisim veicās. Tagad gan pārdrošajai rīcībai ir pienācis gals, viņš smagajā incidentā izdzīvoja, bet, visticamāk, uz visu atlikušo dzīvi paliks piekalts ratiņkrēslam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Diemžēl šeit mēs varam redzēt, ka cilvēki ir ne tikai neuzmanīgi, neapdomīgi, bet principā tā ir apzināta rīcība. Tā trauma, es teiktu, ir dramatiska gan pašam, gan radiem, gan draugiem, gan arī, ticiet man, dzelzceļniekiem, neviens nav priecīgs, un visi ir sarūgtināti par šādu iznākumu,” stāsta LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Lasi vēl: Šogad pieķerties pie braucoša vilciena cilvēki mēģinājuši vismaz 44 reizes

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm