tv3.lv

Vilciens vairs nepaspēja nobremzēt: uz sliedēm nonācis vīrietis zaudē dzīvību traģiskā negadījumā

Braucot cauri Liepas pagastam, kāds vilciena mašīnists jau laikus pamanīja, ka uz dzelzceļa sliedēm stāv vīrietis tumšā apģērbā. Lai smago transportlīdzekli pilnībā apstādinātu, nepieciešams zināms laiks, kurš šoreiz nebija pietiekami daudz, lai izvairītos no sadursmes. Vīrietis mira notikuma vietā, bet liecinieki stāsta, ka gājējs no notriekšanas nemaz necentās izvairīties.

2021. gada 8. janvārī 22:53

Andrejs gadiem ejot ir pieradis pie trokšņa, ko rada dzelzceļa sliedes turpat, pie viņa mājas logiem. Vilcieni nāk un iet caur “Lodes” staciju, pārvadājot gan pasažierus, gan kravu, taču ceturtdien, ap plkst. 23.00 vakarā, ierastā skaņa nedaudz mainījās. Andrejs izgāja pagalmā, pavērot situāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vilciens brauca, uzsāka ekstremālo bremzēšanu. Sākumā skanēja signāls, kā tas paredzēts tuvojoties pārbrauktuvei. Pēc tam bija nepārtraukts signāls, ka zem vilciena meties cilvēks. Viņu tā kā atmeta malā, pēc trieciena,” stāsta aculiecinieks.

Gājējs atsitās pret vagonu un Andrejs zvanīja operatīvajiem dienestiem, vienlaikus skrienot uz sadursmes vietu. Arī mašīnists izkāpa no vilciena un tuvojās gulošajam vīrietim, kas neizrādīja dzīvības pazīmes.

“Cilvēks gulēja nesakropļots, nekas nebija sagriezts, vienkārši atsitās ar galvu. Ne asinis, nekas, viss akurāti. Ātrie atbrauca un teica, ka bija piedzēries. Citādi jau nekā. Normāls cilvēks nemetas zem vilciena.”

Andrejam šķitis, ka aptuveni 30 gadus vecais vietējais iedzīvotājs vilcienu patiešām redzējis, pirms uzkāpa uz sliedēm. Arī notikuma vietā sastaptais izbijušais dzelzceļa strādnieks Viktors uzskata, ka taurējošo transportlīdzekli, kas brauca ar spilgtiem lukturiem, nevarēja nepamanīt.

Mediķi uz vietas konstatēja, ka vīrietis ir miris. Likuma sargi izmeklēšanas ietvaros vēl skaidro bojā gājušā identitāti. Ikviens, kuram ir zināma izmeklēšanai noderīga informācija, ir aicināts sazināties ar policiju pa tālruņa numuru 110.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm