tv3.lv

Zem auto riteņiem paskrien stirna

Šo negadījumu, kā rezultātā vairākas tonnas smagais auto nonāca grāvī, izraisīja meža dzīvnieks, – stirna, kas šķērsoja ceļu automašīnu priekšā. Kravinieks bija kā noslēdzošais auto, kas veica ekstrēmu bremzēšanu.

Kopumā incidentā iesaistītas trīs mašīnas. Dzīvniekam izskrienot no meža puses, to nepamanīja kāds apdivus auto “Kia” vadītājs, kas brauca Rīgas virzienā. Dzīvnieks tika notriekts un izsviests prētēja braukšanas joslā, kur tobrīd brauca busiņš. Mikroautobusa šoferis spieda bremzes, bet aiz tā braucošais smagā auto vadītājs tik strauji apturēt transportlīdzekli nespēja, nācās raut stūri pa kreisi.

Avārijas rezultātā nāvējoši notriekta stirna, ir divas nedaudz apskādētas mašīnas un smagais, kura izvilkšana no grāvja prastīja vairākas stundas. Vai šajā gadījumā no sadursmes ar dzīvnieku, “Kia” apvidnieka braucējam bija iespējams izvairīties, vairs noskaidrot nav iespējams. Taču “Degpunktā” vaicāja drošas autoskolas vadītājam Jānim Vankam, ko šādās reizēs darīt citiem šoferiem, kā padarīt pēc iespējas drošāku braucienu.

Tumšajā diennakts laikā, kad redzamība ir krietni sliktāka, ieteicams, cik un vien iespējams, izmantot tālās gaismas, lai papalašinātu pārskatāmo zonu un tādējādi iegūtu dažas sekundes, lai noreaģētu uz potenciālu bīstamību. Jāņem vērā apstākļus, ka dzīvnieki mēdz pārvietoies baros, un, piemēram, tālumā pamanot skrienošu stirnu vai mežacūku, jāpatur prātā, ka dzīvnieki var būt vairāki.

Autovadītāju sarunvalodā, ko šoferi mēdz izmantot uz ceļa, īsti nav apzīmējuma kā brīdināt citus par dzīvniekiem brauktuves tuvumā, taču īslaicīga avārijas vai tālo gaismu ieslēgšana pievērsīs garāmbraucošo uzmanību un spēs pasargāt no potenciālām briesmām.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm