tv3.lv

Džerājšoferis kārtībsargiem sarīko traci augstos toņos; piesauc Baltkrieviju

Rīgā policija aizturējusi autovadītāju, kurš savu vainu par sēšanos pie stūres reibumā vēlējās aizēnot ar apsūdzībām par policistu it kā neadekvāto uzvedību un agresiju, to pat pielīdzinot situācijai Baltkrievijā, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 1. oktobrī 21:40

Nakts vidū, slīdot pa Maskavas forštates ielām, policijas busiņa priekšā parādījusies aina, kas likusi inspektoriem nedaudz piebremzēt. Ielas vidū stāvējusi kāda sieviete, bet turpat viņai līdzās ļoti, ļoti lēnām atpakaļgaitā lavījies kāds auto ar izslēgtām gaismām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policistiem uzrunājot sastaptos, viņiem šāds pavērsiens nebūt nebija pa prātam un abi, vienbalsīgi apgalvojot, ka neviens, nekur nav braucis, sākuši asu vārdu apmaiņu ar policistiem. Brīžiem gājis pat tik karsti, ka vīri nolēmuši uz notikuma vietu izsaukt vēl vienu policijas ekipāžu.

“Kas jūs tādi, man… [cenzēts!] Esmu redzējis nāvi, lūk, tā. Bet jūs esat mēsli,” ārdījies vīrietis.

Aicināts pastāvēt vietā, viņš taujājis “Kāpēc?”. Policisti atbildējuši: “Ja tu iesi projām, mēs tevi liksim busā!”

Vīrietis nebija pierunājams nomierināties. “Tu mani aizturēji?”

Uz kārtībsargu apstiprinošu atbildi viņš vēlreiz jau niknāk taujājis: “Tu mani aizturēji?” viņš pārvaicājis.

Policisti mēģinājuši to pamatot ar vīrieša agresivitāti, uz ko viņš atbildējis, ka esot vien staigājis ap savu spēkratu.

Uz policistu aicinājumu pastāvēt viņš attraucis: “Es darīšu to, ko gribēšu! Tu mani aizturēji?” agresīvais kungs vēlreiz pārjautājis, uz ko saņēmis apstiprinošu atbildi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietim, dusmās manāmi iekarsušam, pēc rupjiem vārdiem “kabatā” nebija jāmeklē – izskanēja necenzēta leksika. Kad kārtībsargi viņam piedāvājuši spēkratā sēdēt, viņš atbildējis, ka paša auto aizslēgts. Kārtībsargiem precizējot, vai agresīvais kungs ir gatavs kāpt policijas spēkratā un vai nevarot normāli uzvesties, viņš kļuvis vēl agresīvāks.

“Es daru, ko gribu,” – naidīgi attraucis kungs.

Tā kā likumsargi acīmredzami agresīvo vīrieti vairākkārt brīdinājuši par to, ka šāda uzvedība var beigties ar atpūtu aiz policijas busiņa restēm, taču vīrietis kļuvis tikai rupjāks un agresīvāks, inspektori nolēmuši, ka aizturētajam līdz ceļu policijas ierašanās brīdim tomēr būs jāpasēž aizturēto nodalījumā.

“Filmē! Mani aiztur! Filmē! Lūk, tas ir normāli. Viss labi. Oi! Aaaaa! Aaaa! “Menti” sit! Baltkrievija! Baltkrievija! Aaaaaaaa! Baltkrievija!” viņš saucis, inscenējot, ka tiek agresīvi aizturēts.

Vairākkārt kliedzis, apgalvojis, ka tūlīt sasitīsies, un pat manāmi mudinājis policistus sev iesist, vīrietis nebija apturams. Viņam gan norādīts, ka arī kārtībsargi nav ar pliku roku ņemami un aizturētā patiesā rīcība tiek filmēta.

Uz to viņš tikai atkliedzis: “Man atņem brīvību! Man atņem brīvību!”

Galu galā policistiem tomēr izdevies vīrieti aizturēt un nogādāt tālākai procesuālo darbību veikšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm