tv3.lv

Gada divos mēnešos aizturēti jau 22 šoferi, kuri policistiem piedāvājuši kukuļus

Šogad Rīgas reģionā aizturēti astoņi autovadītāji kukuļdevēji, informē Valsts policijas pārstāvji.

2016. gada 8. martā 16:38

Vakar, 7. martā, pulksten 9.20 Murjāņos uz autoceļa Inčukalns-Valmiera ceļu policisti apturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti ar automašīnu Audi. Pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka vīrieša vadītās automašīnas piekabei nav tehniskās apskates. Lai izvairītos no soda, vīrietis policistam deva 30 eiro kukuli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt pagājušajā piektdienā, 4. martā, pulksten 16.25 Rīgā, Pūces ielā, ceļu policisti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apturēja kādu taksometru. Automašīnas vadītājs pie atļautajiem 20 kilometriem stundā brauca ar 69 kilometriem stundā. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1971. gadā dzimušais vadītājs policistam deva 20 eiro kukuli.

Abos gadījumos policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šogad Rīgas reģionā fiksēti astoņi gadījumi, kad pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pievērsīs pastiprinātu uzmanību ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kuri dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm