tv3.lv

Ģērbtuvē Ozolmuižas ezera pludmalē atrod paslēptu digitālo kameru

Ar nepatīkamu atgadījumu saskārusies sieviete kopā ar savu ģimeni, kura devusies uz Limbažu novadā esošo Ozolmuižas ezeru. Pie ezera ir pludmale un pārģērbšanās kabīne, kurā tika uziets neparasts atradums, ko no pirmā acu uzmetiena pat bija grūti identificēt. Taču, aplūkojot tuvāk, ģimene saprata, ka tā ir mini digitālā kamera, kurā var ievietot atmiņas karti. Turklāt tai klāt iebūvēta gaismiņa un kamera rotē. Tā atradusies nedaudz ierakta smiltīs. To uzgājusi Gitas meita, kura gājusi pārģērbties.

Gita
atrada mini kameru pie kabīnēm

“Un tad viņa nāca atpakaļ un viņa man saka, mammu, es tur redzēju kaut ko, kas ir tāds kā mazs radio, bet tā kā ar kameru. Es no sākuma nesapratu un viņai teicu, lai izstāsta tētim. Meita izstāsta tētim, ka viņa to esot ieraudzījusi, pacēlusi rokā, bet kāds cilvēks nācis un viņa nobijusies un nometusi to zemē. Kamēr meita stāstīja tētim, tikmēr tur iegāja pārģērbties sieviete, kas kameru bija pamanījusi un ielikusi savā maisiņā. Un vīrs prasīja sievietei atpakaļ paskatīties, kas tas tāds ir. Abi divi pētījuši, ka tā ir mini kamera, ka iekšā ir SD karte. Mēs tur saradāmies uzreiz tik daudz cilvēku riņķī. Tur bija arī kaut kādi vīrieši un kaut kādas sievietes, kas uzreiz sastājās apkārt un prasīja, kas tas tāds ir. Un tā tas priekšmets tika vienam un otram pa rokām izmuļļāts. Beigās es tā kā ieteicu, ka varbūt vajadzētu zvanīt policijai. Uz ko vispār neviens īsti nereaģēja. Un tad es tā paskatījos – neviens man uz to neko neatbild. Beigās es pagriezu galvu, tur jau viens SD karti jau svilina ar šķiltavām, otrs ir paņēmis kameru un saka, ka iet to slīcināt, lai pazūd viss, kas tur ir iekšā.”

Lai noskaidrotu, vai cilvēki vispār var atpazīt šādu ierīci un kā rīkotos, ja to ieraudzītu – devāmies uz vienu no Rīgas pludmalēm.

Nikola un Adriana stāsta, ka, atrodot ģērbtuvē novērošanas kameru, visdrīzāk meklētu apsardzi, ja būtu vientuļa pludmale laukos, droši vien būtu jāprasa palīdzība vecākiem vai policijai.

Vairāki no aptaujātajiem pat nevar noticēt, ka kāds tā spētu rīkotos. Šādi gadījumi neesot dzirdēti.

“Nu, ja kādam baigi to vajag… es tiešām nezinu, pirmo reizi ko tādu dzirdu,” pauda Jānis, kurš ir nesapratnē par kameru izvietošanu.

Šajā gadījumā satrauktā sieviete vien pabrīdinājusi vietējos, izmantojot sociālos tīklus, bet policijā iesniegumu par atradumu nerakstīja. Kā būtu vispareizāk rīkoties cilvēkam, kurš atradis šādu ierīci, skaidrojām Valsts policijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Agris Spandegs
Limbažu policijas iecirkņa priekšnieks

“Cilvēkam konstatējot šādas ierīces, nevajadzētu pašam pašrocīgi tās iznīcināt vai noņemt, bet gan zvanīt Valsts policijai pa telefonu 110 un informēt par šādu gadījumu. Kā jau es teicu, tad nevajadzētu nekādas darbības veikt, lai viņu aiztiktu, jo tad policija brauc uz vietas un konstatē šo faktu un tālāk lemj jautājumu par to vai tas ir administratīvi sodāms pārkāpums, vai tur jau paredzēta ir kriminālatbildība, ja ir veikts kaut kāds ieraksts. Un kādiem mērķiem? Galvenais ir neveikt pašrocīgas darbības šajā gadījumā.”

Šādām darbībām motīvi var būt visdažādākie. Iespējams, jaunieši izdomājuši ielikt kameras, lai pajokotos, iespējams, ierakstus vērojis kāds pedofils vai arī cilvēks ar novirzēm, tāpat pastāv iespēja, ka kāds šos materiālus filmējis, lai pārdotu tālāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm