tv3.lv

Incidents Jelgavā: policija skaidro, kādēļ lietu neizmeklēja kā kriminālprocesu

Policija skaidro, kādēļ Jelgavā notikušo fiziska rakstura konfliktsituāciju starp divām nepilngadīgajām, kuras rezultātā tobrīd 12 gadus veca meitene tika nežēlīgi piekauta, izmeklēja kā administratīvo procesu, nevis kriminālprocesu.

21. septembrī 16:19

Lasi vēl: Jelgavā nežēlīgi piekautās meitenes māte grasās pārsūdzēt policijas lēmumu

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas publiskotā informācija liecina, ka nākamajā dienā pēc notikušā, 12. septembrī, saņemot policijā iesniegumu, uzreiz sākts administratīvā pārkāpuma process, apstākļu skaidrošana un nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze miesas bojājumu smaguma pakāpes konstatēšanai, lai lemtu par tālāko procesa gaitu atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai.

Valsts policija

“Policija rūpīgi piegāja šai lietai un procesam, ņemot vērā, ka notikumā iesaistītas ar likumu īpaši aizsargātas personas – nepilngadīgas meitenes. Šajā situācijā Valsts policija konsultējās arī ar reģionālo prokuratūru, un saskaņā ar kopēju redzējumu notikums tika vērtēts administratīvā, nevis kriminālprocesuālā kārtā. Tajā pat laikā policija informāciju par notikušo atbilstoši kompetencei nodeva arī Jelgavas sociālo lietu pārvaldei.”

Procesa gaitā Valsts policijas darbinieki noskaidroja nepilngadīgo meiteņu personības, pieņēma abu pušu paskaidrojumus, fiksēja liecinieku liecības, kā arī veica citas procesuālās darbības. Izmeklēšanā noskaidroja, ka abas konfliktā iesaistītās personas ir mazpazīstamas un konflikta motīvi saistīti ar sociālajās vietnēs izvietotu neglaimojošu saturu.

Tiesu medicīnas eksperta slēdziens

Šā gada 14. septembrī Valsts policija no tiesas medicīnas eksperta saņēma atzinumu, ka cietušajai personai nodarītie miesas bojājumi ir vērtējami kā maznozīmīgi. Atbilstoši ekspertīzes atzinumam šis pārkāpums izskatīts pēc “Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā” 12. panta – par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Šā gada 19. septembrī lietas materiāli nodoti Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijai audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai. Un sodu pāridarītāja saņems likumā noteiktajā kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Informācija par mantas bojāšanu policijai neesot sniegta

Savukārt saistībā ar izskanējušo informāciju par iespējamu mantas bojāšanu konflikta laikā – šāda informācija policijai administratīvajā procesā netika sniegta, kā arī līdz šim nav oficiāli saņemta.

“Nav nekādu šaubu, ka likumpārkāpums ir noticis, policija to izmeklēja saskaņa ar esošo regulējumu,” uzsver Valsts policijā.

Valsts policija

“Valsts policija uzskata, ka šī situācija ir jau cīņa ar sekām un šajā brīdī sabiedrība un iesaistītās institūcijas nedrīkst izvērst emocionālo vardarbību un kļūt par agresoru pret otru nepilngadīgo bērnu. Ir būtiski situāciju vērtēt objektīvi, lūkojoties dziļāk – kāpēc nepilngadīgais ir vardarbīgs, kā palīdzēt un radīt tādu vidi, lai persona nākotnē varētu dzīvot un veidoties kā pilnvērtīgs sabiedrības loceklis.”

Tā ir visas sabiedrības atbildība, kopīgs darbs, veidojot drošāku vidi bērniem, uzsver Valsts policijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm