tv3.lv

Kam priekšroka – haskiju kamanām vai auto? Ogrē izceļas nejauks konflikts…

Pavisam nesen Ogres pusē risinājies ass ķīviņš, kuru atrisināt izdevies vien ar policijas palīdzību, turklāt pēc tam, kad viens no ķildniekiem nonācis mediķu aprūpē. Vienā pusē šajā cīņā par nomaļo meža ceļu bijis vīrs, kurš šajā vietā jau daudzus gadus rīko izbraucienus ar suņu pajūgiem, savukārt otrā – autobraucējs, kuram ir gluži vienalga par to, ka piesnigušais ceļš nu paredzēts izbraucieniem ar suņiem, nevis automobiļiem.

2017. gada 11. janvārī 20:41

Ogres pusē, Zilo kalnu dabas parka apkārtnē, jau sesto gadu tiek rīkoti izbraucieni ar suņu pajūgiem. Tos organizē kāds vīrs vārdā Kristaps ar ģimeni. Pirms pāris dienām gan citkārt mierīgā nodarbe beigusies ar pamatīgu stresu, asu vārdu pārmaiņu un ķīviņu, kura atrisināšanā nācies talkā saukt pat policistus. Viss sācies pavisam negaidīti, kad ap pusdiviem dienā pie apvāršņa parādījies kāds vieglais auto un vēlējies izmantot dabas parka ceļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad pa labam vīrs nav piekritis doties prom, Kristaps taujājis pēc caurlaides, kas ļautu braukt pa dabas parku, taču kungs noteicis vien, ka viņam tāda neesot vajadzīga un viņš rīkošoties, kā vien pats vēlas.

Strīds par to, kuram tad ir taisnība, beidzies pavisam vienkārši – Kristaps krītot ieguvis pāris jaunus zilumus un sastiepis kāju, savukārt automašīnai nolauzts atpakaļskata spogulis. Nu, abas iesaistītās puses atskārtušas, ka laiks zvanīt policistiem.

Vietējie policisti, kuri uzklausījuši abus ķildniekus, gan norāda, ka viss nav tik vienkārši, kā varētu šķist. Taisnība šajā reizē īsti neesot neviena pusē. Šoferis nav pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus vai kādas ceļazīmes norādījumus, savukārt tas nav devis viņam nekādas tiesības ar auto braukt virsū cilvēkam, savukārt Kristapam neesot bijušas pilnīgi nekādas tiesības stāties autobraucēja ceļā.

Foto

Par laimi, šajā situācijā viss beidzies vairāk vai mazāk veiksmīgi, un nevienam nav nodarīta kāda nopietna skāde vai miesas bojājumi. To, vai kādam no iesaistītajiem pienāksies arī kāds sods, likumsargi izvērtēs resoriskās pārbaudes laikā.
Taču visiem, kuri nonāk līdzīgās situācijās, Kriminālpolicijas priekšniece tomēr lūdz rīkoties prātīgāk.

Ja redzat, ka kāds, jūsuprāt, pārkāpj noteikumus, labāk par to uzreiz ziņot policistiem, un tad ļaut kārtības sargiem tikt ar šo problēmu galā. Tāpat neviens nevar jums liegt iemūžināt pārkāpēja izdarības, piemēram, ar mobilo tālruni. Taču autobraucēja ceļā gan nevajag stāties, jo tas var pat apdraudēt jūsu dzīvību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt autovadītājiem jāatceras, – lai vai ko darītu gājējs, tīšuprāt braukt viņam virsū nav prāta darbs, un gadījumā, ja cilvēks gūs kādus nozīmīgus miesas bojājumus, vaininiekam būs jāstājas tiesas priekšā. Starp citu, šāda bīstama un nepārdomāta rīcība var beigties pat cietumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm