tv3.lv

Krāpnieki, iespējams, piekļuvuši elektroniskajam parakstam un dibinājuši apšaubāmas firmas

Daudzi no jums, lasītāji, droši vien gribētu nodarboties ar uzņēmējdarbību. Taču kaut kā nav sanācis. Kādai sievietei gan ir sanācis, tiesa gan – pašai to nemaz negribot. Viņa saka – kāds viņas vārdā, bez viņas ziņas veic darījumus!

2016. gada 17. jūlijā 12:57

Jauna meitene, sauksim viņu par Ilzi, jau kādu laiku ir biznesmene pret savu gribu. Darba dienas rītā ar viņu raidījums Degpunktā tiekas Mežciemā, un Ilze sāk stāstīt, ka pirmo reizi par savām uzņēmējas gaitām uzzinājusi, kad pirms gada saņēmusi zvanu no bankas – bankas darbinieki viņu apsveikuši! Meitene iepletusi acis, bankas darbinieki visu pārbaudījuši un palikuši pie sava – Ilzei ir uzņēmums. Nekādu sīkāku informāciju viņa toreiz nav saņēmusi ne bankā, ne policijā. Arī tagad, ieskatoties elektroniskās deklarēšanas sistēmā, Ilze uzzinājusi, ka viņa ir valdes locekle divos uzņēmumos, izmantots viņas elektroniskais paraksts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elektroniskais paraksts Ilzei kādreiz bijis, to viņa atzīst. Iespējams, ka tas nonācis svešās rokās. Viņa pati domā, ka paraksts vairs nav aktīvs, nav izmantojams, taču dokumenti ar to ir parakstīti.

Līdz ar to situācija ir šāda – Ilze tagad ir valdes locekle divos uzņēmumos, viena – SIA Jordl Trade, saimnieciskā darbība apturēta. Juridiskā adrese ceļojusi no Varakļāniem uz Kokneses novadu un beigu beigās tagad ir Hanzas ielā, kāda jauna puiša dzīvoklī. Kaimiņi gan saka, ka tur dzīvojot vīrietis gados. Otrs uzņēmums Maritime Services Limited darbojas, un pagājušajā gadā strādājis ar 144 tūkstošu apgrozījumu, un galu galā – 38 eiro zaudējumiem. Nodarbošanās – mašīnu, rūpniecības iekārtu, kuģu un lidaparātu vairumtirdzniecības starpnieku darbība. Adrese – Vecmīlgrāvja blokmājas dzīvoklis.

Ir skaidrs, ka godīgu saimniecisko darbību veikt, izmantojot meitenes vārdu, kura par to pilnīgi neko nezina, diez vai kādam būtu interesanti. Kāpēc gan? Līdz ar to normāli, ka meitene satraucas par dažādām naudas atmazgāšanas shēmām un vēl sazin ko, kā rezultātā vienā jaukā dienā pie viņas durvīm var klauvēt jau Finanšu policija.

VID nenoliedz, ka kāds cits, kuram ir pieeja sievietes, piemēram, internetbankas datiem, varētu lietot viņas elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Sistēma ir maksimāli vienkāršota, lai atvieglotu darbu ar to klientiem. Šādas problēmas radušās Ilzei, kļūstot par uzņēmēju un neko par to nezinot, esot Uzņēmumu reģistra pārziņā. Uzņēmumu reģistrā gan saka – no viņu skatpunkta viss esot korekti!

Kā tā? Skaties VIDEO!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm