tv3.lv

Kriminālvajāšanai nodod lietu par krāpšanām ar ceļojumu piedāvājumiem! Cietusi 201 persona

Jūnija vidū Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija kriminālvajāšanai nodeva kriminālprocesu pret tūrisma aģentūras SIA Ceļojums Tev amatpersonām saistībā ar krāpšanām ar ceļojumu piedāvājumiem. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka apkrāpta vismaz 201 persona, kura samaksājusi par ceļojumu, bet pakalpojumus paredzētajā apjomā nav saņēmusi.

2016. gada 21. jūnijā 12:53

Pirms pāris gadiem Valsts policija saņēma informāciju par personām, kuras, iespējams, apkrāptas, iegādājoties ceļojumus tūrisma aģentūrā SIA Ceļojums Tev. 2013. gada 19. septembrī saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka klienti, iepazīstoties ar SIA Ceļojums Tev piedāvātajiem tūrisma braucieniem uz Eiropas Savienības un Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīm, ar minēto komersantu noslēdza tūrisma pakalpojumu sniegšanas līgumus. Tūrisma aģentūras klienti rēķinus apmaksājuši skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz SIA Ceļojums Tev kontiem.

Par to, ka uzņēmums savas saistības nav izpildījis, klienti uzzinājuši īsi pirms izceļošanas vai atrodoties jau ārvalstīs – viesnīcu rezervācijas bijušas anulētas, jo tūrisma aģentūra nebija apmaksājusi rēķinus.

Tādējādi klienti, kuri atradās ārvalstīs un par tūrisma braucienu bija norēķinājušies pilnā apmērā, atkārtoti apmaksāja tūrisma pakalpojumus vai par saviem līdzekļiem atgriezās Latvijā.

Pirmstiesas izmeklēšanā par cietušajiem tika atzīta 201 persona. Kopējais radītais materiālais zaudējums ir 218009,74 eiro.

2016. gada 13. jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai tika nodots kriminālprocess pret divām aizdomās turētām 1978. un 1981. gadā dzimušām sievietēm par krāpšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm