tv3.lv

Kūlas dedzinātāji atklājuši sezonu! Dzēsti jau septiņi lieli kūlas ugunsgrēki!

Pagājušajā diennaktī dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki, un lielākie no tiem bija Jaunjelgavā, Jelgavas ielā, kur kūla dega 10 000 m² platībā, Talsu novada Abavas pagastā 7000 m² platībā, Aizputē, Priežu ielā, 300 m² platībā, Salacgrīvā, Grīvas ielā, un Jelgavā, Prohorova ielā – 100 m² platībā, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

2016. gada 3. martā 9:31

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību.

Pagājušajā gadā dzēsti 2786 kūlas ugunsgrēki, no kuriem 2710 gadījumos dega tikai sausā zāle, bet 76 gadījumos kūlas degšanas rezultātā dega arī ēkas, transportlīdzekļi un cieta trīs cilvēki. Kūlas dedzināšanas rezultātā 2015. gadā izdega 3256 hektāri Latvijas teritorijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šā gada 2. marta plkst. 6.30 līdz 3. marta plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 34 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, savukārt trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 22.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Pūpolu ielu Rēzeknē, kur  dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg saimniecības ēka ar garāžu pilnā platībā un liesmas ir pārmetušās uz dzīvojamās mājas jumtu. Kopējā ugunsgrēka platība bija 120 m². Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 02.11.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega trīs automašīnas, atkritumi, skaidas, saimniecības ēka un divas reizes uz plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm