tv3.lv

Kūlas ugunsgrēki un avārija ar letālām sekām… Lieldienu “melnā statistika” nevieš optimismu

Šodien otrās Lieldienas un lielisko laiku daudzi vēl izmantoja atpūtai. Taču saspringtas aizvadītās Lieldienu brīvdienas bijušas ugunsdzēsējiem, kuriem nācies dzēst desmitiem kūlas ugunsgrēku. Pastiprinātā režīmā strādājuši arī policisti un reidos uz ceļiem pieķerti gan ātruma pārkāpēji, gan iereibuši autovadītāji.

2016. gada 28. martā 20:29

Pērnā zāle ir tik sausa, ka ejot čab un čaukst, un tas svētkos daudziem nav devis mieru. Ugunsdzēsēji trīs dienās devušies uz gandrīz 500 izsaukumiem, no kuriem vairāk nekā puse – bijuši tieši kūlas ugunsgrēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nereti ir situācija, kad Daugavpils ugunsdzēsēji un arī Rīgas vairāku daļu ugunsdzēsēji kā no rīta dodas uz pirmo kūlas ugunsgrēku, tā viņi tikai vēlu vakarā ir atpakaļ, jo visu laiku vienu ugunsgrēku nodzēš, brauc uz nākamo. Tas, protams, fiziski ir ļoti smags darbs, jo kūlas ugunsgrēki tiek dzēsti pārsvarā ar rokām,” saka VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Foto

Vidēji pērnā zāle degusi piecu līdz astoņu hektāru platībā, taču svētkos tapis arī šā pavasara rekords – Iecavas novadā kūla degusi 40 hektāru platība. Līdz ar sauso zāli Ludzā aizdegusies meža jaunaudze, bet Ciblas pusē nodegusi pirts un neapsaimniekota māja. Pagaidām kūla tiek dedzināta Latgales pusē, Rīgas apkārtnē un Zemgalē, bet Vidzemi no liesmām vēl sargā sniega sega.

Ugunsdzēsēji gaida, kad laiks kļūs ne vien siltāks, bet arī mitrāks. Tad ātrāk izaugs jaunā zāle un kūlas dedzinātājiem vairs nebūs iemesla dedzināt pērno.

Pastiprinātā režīmā svētkos strādāja arī Ceļu policija. Liela vērība reidos visā Latvijā tika pievērsta tam, vai autovadītāji nav sēdušies pie spēkrata stūres alkohola reibumā. Vismaz pagaidām svētku brīvdienas uz ceļiem aizvadītas mierīgi, saka gan policija, gan autovadītāji.

Tomēr svētkos notikuši arī traģiski negadījumi. Elejā, automašīnai nobraucot no ceļa un ietriecoties kokā, bojā gājusi tā pasažiere. Tāpat kārtībsargus pārsteigusi kāda atļautā braukšanas ātruma pārkāpēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā diennaktī uz ceļiem, vadot auto reibumā, pieķerti 24 autovadītāji. Kopējā svētku statistika gan vēl mainīsies, jo policija turpinās darbu pastiprinātā režīmā un mājās atgriezīsies liels skaits atpūtnieku.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm