tv3.lv

Latvijā notver Eiropā meklētus bruņotus juvelierveikalu laupītājus

Februāra beigās Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki starptautiskā operācijā notvēra divus vīriešus no Latvijas. Vīrieši tiek turēti aizdomās par bruņotām laupīšanām, kas pēdējo mēnešu laikā izdarītas juvelierizstrādājumu veikalos Čehijas, Polijas un Igaunijas galvaspilsētās.

2016. gada 8. martā 14:01

Pagājušā gada novembra vidū VP KIP darbinieki caur Eiropas Policijas biroja (Eiropols) nacionālo nodaļu saņēma informāciju no Čehijas policistiem, ka Prāgā kādā juvelierizstrādājumu veikalā notikusi bruņota laupīšana. Čehijas kolēģi lūdza Latvijas Valsts policijas palīdzību ļaundaru atpazīšanā, jo viņu rīcībā esošā informācija liecināja, ka laupītāji noziegumā izmantojuši Latvijā reģistrētu automašīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP KIP izmeklētāji turpināja informācijas apmaiņu ar Čehijas kolēģiem, līdz tika iegūti visi nepieciešamie dati, kas varēja palīdzēt identificēt abus laupītājus. Izmantojot Čehijas policistu sniegto informāciju, Latvijas likumsargi izskaitļoja abu laupītāju identitāti. Izrādījās, – tie bija Liepājas un Daugavpils iedzīvotāji, kuri iepriekš sodīti par sevišķi smagiem noziegumiem. Noskaidrots, ka abi vīrieši no ieslodzījuma vietas izlaisti pagājušā gada sākumā.

Pēc uzbrucēju identificēšanas VP KIP darbinieki, analizējot personu izmantotos mobilos tālruņus, transportu, sakaru loku un cita veida operatīvo informāciju, noskaidroja, ka aizdomās turamie varētu būt vainojami vēl citos noziegumos – pagājušā gada oktobra vidū notikušā bruņotā laupīšanā un laupīšanas mēģinājumā Varšavā, kā arī šā gada janvāra sākumā izdarītā bruņotā laupīšanā Tallinā. Arī pārējos gadījumos laupītāju mērķis bijis juvelierizstrādājumu veikali.

Lai izplānotu aizturēšanas operāciju un apkopotu visu izmeklēšanā iegūto informāciju, drīz vien tika rīkota sanāksme Hāgā, Nīderlandē. Sanāksme tika organizēta sadarbībā ar Eiropolu, Eiropas Savienības Tiesu sadarbības vienību (Eurojust), kā arī ar VP Starptautiskās sadarbības biroju un Igaunijas, Polijas un Čehijas tiesībsargājošajām iestādēm. Pēc sanāksmes, saņemot Eiropas apcietinājuma lēmumus, tika izstrādāts aizturēšanas operācijas plāns.

Šā gada 22.februārī VP KIP izmeklētāji īstenoja vērienīgu aizturēšanas operāciju – vienlaikus tika veiktas divas aizturēšanas Liepājā un Daugavpilī un tajā pašā laikā tika īstenotas sešas kratīšanas dažādās adresēs Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Operācijās bija iesaistīts liels skaits VP KIP, Starptautiskās sadarbības biroja un reģionālo pārvalžu darbinieku, kā arī operācijā piedalījās Eiropola speciālisti un kolēģi no Igaunijas.

Operācija noritēja veiksmīgi – abi vīrieši, dzimuši 1985. un 1980. gadā, aizturēti, bet kratīšanās atrasts šaujamierocis, noziegumos izmantotais apģērbs un juvelierizstrādājumi, līdz ar to izdevās arī iegūt pierādījumus, kas palīdzēs Čehijas, Igaunijas un Polijas kolēģiem uzturēt apsūdzību pret aizdomās turētajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Pašlaik uzsākta procedūra, lai vīriešus izdotu valstīm, kurās viņi tiek turēti aizdomās par šo noziegumu pastrādāšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm