tv3.lv

Latvijas diplomātu automašīna pieķerta ar vērienīgu kontrabandas cigarešu kravu

Latvijas vēstniecībai Baltkrievijā piederoša automašīna ar diplomātiskajiem numuriem pieķerta ar kontrabandas cigarešu kravu. Kontrabandas pārvadātājs aizturēšanas brīdī piesedzās ar diplomātiskajām privilēģijām.

2015. gada 27. aprīlī 20:11

Svētdien vakarā uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas, Medininku ceļa postenī aizturēta kāda Audi markas automašīna ar diplomātiskajiem numuriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LNT kļuvis zināms, ka aizturētā automašīna piederējusi Latvijas vēstniecībai Minskā un ar šo diplomātisko automašīnu vesta vērienīga cigarešu kontrabandas krava. Lietuvas muitniekiem radušās aizdomas un tie lūguši parādīt, kādas preces tiek vestas.

Pilsonis, kura vārds netiek minēts, atvēris Audi bagāžnieku, taču aizbildinoties ar diplomātisko neaizskaramību tajā esošās lietas, kas bija pārsegtas ar audumu, pārbaudīt neļāva un bagāžnieku uzreiz aizvēris.

Muitas amatpersonām vīrietis neļāva pārbaudīt arī personiskās lietas. Saistībā ar notikušo izsaukts vēstniecības pārstāvis, kura klātbūtnē automašīna pārmeklēta un to caurskatot ar rentgena kontroles sistēmu, aizdomas apstiprinājušās.

Automašīnā bija paslēptas 12 kastes Winston Blue cigarešu. Lielākā daļa paslēpta bagāžas nodalījumā zem auduma, pārējās – čemodānos un ceļojuma somās. Provizoriskā cigarešu vērtība – 14 400 eiro. Nelikumīgi vestie tabakas izstrādājumi ir aizturēti un par notikumu sākta pirmstiesas izmeklēšana.

Latvijas Ārlietu ministrija, LNT ziņām apstiprināja, ka šāds incidents patiešām ir noticis, taču tajā neesot iesaistīti Latvijas diplomāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Jā, es varu apstiprināt, ka tur ir iesaistīta diplomātiskā mašīna, tas nav diplomāts! Tas ir tehniskās darbinieces dzīvesbiedrs, kurš pārvietojās ar mašīnu, kurai ir diplomātiskie numuri un attiecīgi mēs varam apstiprināt, ka tāds incidents ir bijis un, ka šobrīd jau sākta dienesta izmeklēšana, mēs gaidām arī oficiālos dokumentus no Lietuvas.

Ārlietu ministrijā skaidro, ka pēc dienesta izmeklēšanas un visu materiālu iepazīšanās tikšot lemts par iespējamo sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm